Başıboş hayvanlar uyutulmalı mı?

10 milyon köpeği hangi barınağa koymayı düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumda ne kadar cani ergen varsa başlık altında toplanıp nefret saçmışlar. Arkadaşım bunun en insancıl yöntemi kısırlaştırma işleminin aşırı yaygınlaştırılmasıdır. Eğer bu yönde bir ihtiyaç varsa sokakta ne kadar hayvan varsa kısırlaştırılır. Zaten 1 nesil sonra üreyemeyecekleri için sokak hayvanı kalmamış olur.

"Göz ardı et" butonuna abandım resmen. Ne kadar ruh hastası varsa engelledim. Böylece gerçek hayatta karşıma çık(a)madıkları gibi forumda da çıkmayacaklar. :) Bu konuya bakıp hayvan düşmanları çoğunlukta sanılmasın, kesinlikle azınlıktalar. Sokak hayvanları besliyorum gönüllü, çok nadir sorun yaşıyorum, yani bu ruh hastaları çok azlar, sesleride dışarda insanlara karşı çıkamadığı için (tırsak hepsi köpekten korkmalarından anla) internet ortamında coşuyorlar. Birde yılların yalanıdır "gelişmiş ülkelerde sokak hayvanı yok" :) Sorsan hangi ülkeye gittin diye, "bayramda köye" gittim der. Dünyanın her ülkesinde ve her yerinde sokak hayvanı vardır. Öyleki ABD'nin bir eyaletinde insanların evlerine kadar timsahlar girer, Avustralya'da her türlü hayvan insanlarla içiçe yaşar, ABD'nin bazı eyaletlerinde sokak köpeği bazılarında kedi vardır. İngiltere'de sokak kediler var. Var da var. Son olarak daha öncede yazmıştım sokak hayvanı düşmanlığının nedeni sevgisizlikten gelmekte. Analarından babalarından sevgi görmemişler, sen ben "sokaktaki ite" bile sevgi gösterince bilinçaltları alarm veriyor tabi. Kendileri bile sevilmez, değer görmezken, sokaktaki "itin" değer görmesine katlanamıyorlar.

"Göz ardı et" butonuna abandım resmen. Ne kadar ruh hastası varsa engelledim. Böylece gerçek hayatta karşıma çık(a)madıkları gibi forumda da çıkmayacaklar. :) Bu konuya bakıp hayvan düşmanları çoğunlukta sanılmasın, kesinlikle azınlıktalar. Sokak hayvanları besliyorum gönüllü, çok nadir sorun yaşıyorum, yani bu ruh hastaları çok azlar, sesleride dışarda insanlara karşı çıkamadığı için (tırsak hepsi köpekten korkmalarından anla) internet ortamında coşuyorlar. Birde yılların yalanıdır "gelişmiş ülkelerde sokak hayvanı yok" :) Sorsan hangi ülkeye gittin diye, "bayramda köye" gittim der. Dünyanın her ülkesinde ve her yerinde sokak hayvanı vardır. Öyleki ABD'nin bir eyaletinde insanların evlerine kadar timsahlar girer, Avustralya'da her türlü hayvan insanlarla içiçe yaşar, ABD'nin bazı eyaletlerinde sokak köpeği bazılarında kedi vardır. İngiltere'de sokak kediler var. Var da var. Son olarak daha öncede yazmıştım sokak hayvanı düşmanlığının nedeni sevgisizlikten gelmekte. Analarından babalarından sevgi görmemişler, sen ben "sokaktaki ite" bile sevgi gösterince bilinçaltları alarm veriyor tabi. Kendileri bile sevilmez, değer görmezken, sokaktaki "itin" değer görmesine katlanamıyorlar.
Hocam bu nasıl bir konuşma tarzı neden insanları bu şekilde görüyorsunuz yok ruh hastasıymış yok aile sevgisi görmemişmiş yok hepsi tırsakmış köpekten bile korkuyormuş falan. Gayette kediye köpeğe elimden geldiğince mama hazırlayıp vermişliğim de vardır, alıp evimde beslemişliğim de vardır, yoldan geçerken elimden geldiğince hiç pis midir değil midir düşünmeden alıp sevmişliğim de vardır. Ayrıca söylediğiniz şeyi ben hiçbiryerde ne gördüm ne duydum, böyle 10 15 tane hayvanın gruplaşıp topluma tehlike saçtığını. Lütfen sizinle aynı fikirde olmayan insaları bu şekilde kategorize etmeyin

Geçen okuldan gelirken bir sürü zayıflıktan kemikleri sayılan kedi ve köpek gördüm içim parçalandı maalesef tüm hayvanlar eşit derecede bakılmıyor bakılamıyor en mantıklısı uyutulması acı çekip açlık çekmeleri yerine bu daha mantıklı.

"Göz ardı et" butonuna abandım resmen. Ne kadar ruh hastası varsa engelledim. Böylece gerçek hayatta karşıma çık(a)madıkları gibi forumda da çıkmayacaklar. :) bu konuya bakıp hayvan düşmanları çoğunlukta sanılmasın, kesinlikle azınlıktalar. Sokak hayvanları besliyorum gönüllü, çok nadir sorun yaşıyorum, yani bu ruh hastaları çok azlar, sesleride dışarıda insanlara karşı çıkamadığı için (tırsak hepsi köpekten korkmalarından anla) internet ortamında coşuyorlar. Bir de yılların yalanıdır "gelişmiş ülkelerde sokak hayvanı yok" :) sorsan hangi ülkeye gittin diye, "bayramda köye" gittim der. Dünyanın her ülkesinde ve her yerinde sokak hayvanı vardır. Öyleki ABD'nin bir eyaletinde insanların evlerine kadar timsahlar girer, Avustralya'da her türlü hayvan insanlarla içiçe yaşar, ABD'nin bazı eyaletlerinde sokak köpeği bazılarında kedi vardır. İngiltere'de sokak kediler var. Var da var. Son olarak daha önce de yazmıştım sokak hayvanı düşmanlığının nedeni sevgisizlikten gelmekte. Analarından babalarından sevgi görmemişler, sen ben "sokaktaki ite" bile sevgi gösterince bilinçaltları alarm veriyor tabii. Kendileri bile sevilmez, değer görmezken, sokaktaki "itin" değer görmesine katlanamıyorlar.

Sen hiç ABD de köpekler tarafından ölen birisi gördünmü?

Öncelikle sokak hayvanları ile ilgili yorum yapmayacağımı ifade edeyim.

Neden Avrupa'yı örnek almayı destekliyorsunuz? Özgün fikirler üretmeye mi üşeniyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı