Hazır bilgisayarlar alınır mı?

Ben her türlü hazir bilgisayara karşıyım.Bilgisayari toplamak veya hazir bilgisayarları kendi ihtiyaclarina göre özelleştirip almaktansa başkasının düşündüğü ihtiyaçlara neden uyasın ki?
Onerim git itopyadan hazır sistemleri özelleştirerek veya kendin sistem toplayarak al.

Kesinlikle alınmaz. Frisby marka PSU'lu kasa var ve değişim seçeneği yok. James Donkey SSD de önerilmiyor. Bütçe belirtirseniz daha iyi önerilerde bulunabiliriz.

Ben her türlü hazir bilgisayara karşıyım.Bilgisayari toplamak veya hazir bilgisayarları kendi ihtiyaclarina göre özelleştirip almaktansa başkasının düşündüğü ihtiyaçlara neden uyasın ki?
Onerim git itopyadan hazır sistemleri özelleştirerek veya kendin sistem toplayarak al.
Katılıyorum her zaman kendi yaptığını al.Mesela teknobiyotik den pc toplama sihirbazı var.Sihirbaza özel indirimlerde yapıyo istersen ordan yapabilirsin

Hazır sistem alınabilir tabi parçalar içine siniyorsa. Genelde hazır sistemler piyasa fiyatına göre ucuz diye tercih edilir. Ama ucuz olsun diye bu sistemlerin içine genelde dandik PSU dandik kasa pek tutulmayan SSD tek fanlı ekran kartı en düşük seviye anakart gibi bileşenler konur. Bütçen daha iyisini almaya elvermiyorsa ve normal bir kullanıcı isen seni tatmin edebilir.
Şöyle birşey var sırf PSU bilinmedik marka SSD dandik diye GTX 1660 Tİ almak yerine 4500 TL verip Rx 570 veya 1050 Tİ olan sistem almaktan daha mantıklı bence hazır sistem almak. Sonuçta bu parçalar garantili ürünler 1-2 yıl sorunsuz kullanılabilir ve uzun vadede güzel işlemci sağlam ekran kartı ve anakart varsa diğer ürünler 2. kalite olsada uzun vadede değiştirilebilir. 2 yıl sonra arızamı verdi at güç kaynağını 300 TL ver yenisini al SSD seni götürdüğü yere kadar işi biterse 250 TL flan. Arıza verene kadar. Ama işlemci ekran kartı anakart gibi ürünleri dandik almamak ve upgradeye açık parçalar almak şart.

Hocam zaten attığım linke bakarsanız hazır bir sistemi özelliştererek alıyorum ve itopya gerçekten kazık bir site.
Kesinlikle alınmaz. Frisby marka PSU'lu kasa var ve değişim seçeneği yok. James Donkey SSD de önerilmiyor. Bütçe belirtirseniz daha iyi önerilerde bulunabiliriz.
Hocam daha iyi bir sistem bulamadım ve bu kasa bulabildiğim en iyi f/p ürünü. Eğer daha iyi bir pc toplayabileceğinize inanıyorsanız bütçem 6.5-7k şimdiden teşekkürler.
Hazır sistem alınabilir tabi parçalar içine siniyorsa. Genelde hazır sistemler piyasa fiyatına göre ucuz diye tercih edilir. Ama ucuz olsun diye bu sistemlerin içine genelde dandik PSU dandik kasa pek tutulmayan SSD tek fanlı ekran kartı en düşük seviye anakart gibi bileşenler konur. Bütçen daha iyisini almaya elvermiyorsa ve normal bir kullanıcı isen seni tatmin edebilir.
Şöyle birşey var sırf PSU bilinmedik marka SSD dandik diye GTX 1660 Tİ almak yerine 4500 TL verip Rx 570 veya 1050 Tİ olan sistem almaktan daha mantıklı bence hazır sistem almak. Sonuçta bu parçalar garantili ürünler 1-2 yıl sorunsuz kullanılabilir ve uzun vadede güzel işlemci sağlam ekran kartı ve anakart varsa diğer ürünler 2. kalite olsada uzun vadede değiştirilebilir. 2 yıl sonra arızamı verdi at güç kaynağını 300 TL ver yenisini al SSD seni götürdüğü yere kadar işi biterse 250 TL flan. Arıza verene kadar. Ama işlemci ekran kartı anakart gibi ürünleri dandik almamak ve upgradeye açık parçalar almak şart.
Kesinlikle katılıyorum hocam. Linkteki kasanın içinde gelen anakart sizce nasıl? Bu arada eğer bu sistemi alırsam kesinlikle ileride güç kaynağını değiştireceğim.

Araştırdım, dediğiniz gibi F/P olarak en iyi kasa bu gibi görünüyor. Ancak RAM takviyesi yerine direk güç kaynağını değiştirin. Zira olası bir elektrik kesintisiyle tüm bileşenler zarar görebilir. RAM takviyesini ilerde yaparsınız.

Araştırdım, dediğiniz gibi F/P olarak en iyi kasa bu gibi görünüyor. Ancak RAM takviyesi yerine direk güç kaynağını değiştirin. Zira olası bir elektrik kesintisiyle tüm bileşenler zarar görebilir. RAM takviyesini ilerde yaparsınız.
Yüksek ihtimalle 1 haftada alabilirim,sadece 1 hafta götürse yeter. Bu arada tavsiye edebileceğiniz güzel bir psu varmıdır? Ekran kartına ileride upgrade yapabilirim. ona uygun birşey önerirseniz güzel olur teşekkürler.

Yüksek ihtimalle 1 haftada alabilirim,sadece 1 hafta götürse yeter.

Sıfır garantili ürün sonuçta PSU korkma yıllarca götürür seni. Hemen değiştirmen şart değil götürdüğü yere kadar gitsin. Zaten tüm parçalarında garantili olaracak en az 2-3 yıl artık yok öyle elektirikler gitti bütün parçalar yandı flan binalar sigortalar PC'ler flan hep korumalı. Bazı arkadaşlarda marka takıntısı var farklı marka görünce hemen bomba bu patlar diyorlar. DÜnya çapında satan insanların kullandığı ürünler bunlar.
Ekran kartını değiştirecem demişin bence 1660Tİ 1080p için rahat 3-4 sene işini görür arkana baktırmaz performans olarak.

Alınabilir fakat İncehesap'tan alınmaz. Hazır sistemlerinde hep James Donkey,Gamepower ve Frisby gibi kalitesiz markalar kullanıyorlar. Onun dışında içlerinde alınabilir olanlar var elbette. Bunun bir örneği DA-G2'dir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı