Hazır sistem garantiye nasıl gönderilmeli?

Solistrakya

Hectopat
Daha fazla  
İncehesap'tan aldığım hazır sistemde diyelim ki bir sorun oluştu garantiye yollamam gerekiyor. Bende tüm ürünlerin garantisi ve faturası mevcut. Sadece kasanın yani hazır sistemin içinde geldiği kutuyu yırtmak zorunda kaldım. Lian Li lancool 205 mesh Black kasası için nasıl bir kutu uydurmalıyım biyerden özel ürettirebilir miyim?

Kendim hazır sistemimi 1 kere garantiye göndermiştim. Bildiklerimi şöyle anlatayım.

Aynı kutu olma zorunluluğu yok ama sağlam bir şekilde köpüklerle sarıp güzelce paketlemeniz gerekiyor.

Ekran kartını sistemden çıkarıp kendi kutusuna koymalısınız taşınma sırasında başına bir şey gelmemesi için. (Bu konuda sorumluluk size ait)

Tüm kutu içeriği (belgeler, kablo vs.) + aksesuarları koli içine dahil etmelisiniz.

Sorununuz neyse bir kağıda sorunu detaylıca yazıp iletişim adresinizi ekleyin ve o kağıdı da koli içerisine dahil edin. (Çıktı şeklinde alınması okunmayı kolaylaştıracağından onu tavsiye ederim)

Sizin o mağazadan satın almadığınız ama sistemde takılı durumda olan başka bir donanım varsa (SSD, HDD vs.) onları ayıklamanız gerekiyor.

Hepsini güzelce paketledikten sonra anlaşmalı kargo şubesine ücretsiz bir şekilde teslim edebilirsiniz.

Kargo takip numaranızı kargo şubesinden almayı unutmayın.

20 iş günü içerisinde size dönüş yapılması gerekiyor. Aksi takdirde hakkınızı arayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgiyi mağazanızın destek bölümüne danışarak elde edebilirsiniz.

Son düzenleme:
kendim hazır sistemimi 1 kere garantiye göndermiştim. Bildiklerimi şöyle anlatayım.

Aynı kutu olma zorunluluğu yok ama sağlam bir şekilde köpüklerle sarıp güzelce paketlemeniz gerekiyor.

Ekran kartını sistemden çıkarıp kendi kutusuna koymalısınız taşınma sırasında başına bir şey gelmemesi için. (bu konuda sorumluluk size ait)

Tüm kutu içeriği (belgeler, kablo vs.) + aksesuarları koli içine dahil etmelisiniz.

Sorununuz neyse bir kağıda sorunu detaylıca yazıp iletişim adresinizi ekleyin ve o kağıdı da koli içerisine dahil edin. (çıktı şeklinde alınması okunmayı kolaylaştıracağından onu tavsiye ederim)

Sizin o mağazadan satın almadığınız ama sistemde takılı durumda olan başka bir donanım varsa (SSD, HDD vs.) Onları ayıklamanız gerekiyor.

Hepsini güzelce paketledikten sonra anlaşmalı kargo şubesine ücretsiz bir şekilde teslim edebilirsiniz.

Kargo takip numaranızı kargo şubesinden almayı unutmayın.

20 iş günü içerisinde size dönüş yapılması gerekiyor. Aksi takdirde hakkınızı arayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgiyi mağazanızın destek bölümüne danışarak elde edebilirsiniz.

Cevapladığınız için teşekkürler. Siz nasıl bir kutuya koydunuz sakıncası yoksa öğrenebilir miyim?

Cevapladığınız için teşekkürler. Siz nasıl bir kutuya koydunuz sakıncası yoksa öğrenebilir miyim?
Dükkanlardan veya marketlerden şu tarz büyük bir koli isteyebilirsiniz ya da internetten alabilirsiniz.

Kasayı köpüklerle kapladıktan sonra cam kısmı yukarıya bakacak şekilde yan yatırıp ekran kartı kutusunu da üstüne koyabilirsiniz.

Kalan boşluklara aksesuar ve diğer küçük içerikleri ekledikten sonra köpük veya diğer yumuşak darbe emici maddelerle son boşlukları da doldurabilirsiniz.

Üstüne Dikkat Kırılabilir! yazısını basıp yapıştırmanızı da tavsiye ederim.

dddddddddddd.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı