Hazır sistem tavsiyesi

bach

Hectopat
Merhaba arkadaşlar önümüzdeki günlerde bilgisayar toplamayı düşünüyorum. İlk önce sizce önceliklerimden bahsetmek istiyorum. Bilgisayarda bol zaman geçiyorum ama oyun ağırlıklı değil filim, dizi bunun yanı sıra amatör olarak Photoshop programı ile çektiğim fotoğrafları düzenliyorum tabii ara sırada oyun oynuyorum şu aralar oynadığım oyun mesela Euro Truck ama başka oyun oynamayacağım anlamı da oluşmasın iddialı bir şekilde oynamıyorum. Şimdi aklımda iki sistem ve bir monitör var. Hangisini tavsiye edersiniz veya önerileriniz neler olur? Benim için önemli.
1. sistem:
El Capitan [Donanım Arşivi] | R5 3600 RX 5600 XT 6G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC - incehesap.com

Bu sistemi düşünüyorum.
Anakart sistemde bu Gigabyte B450M S2H soket AM4 DDR4 mATX Gaming anakart bunun yerine şunla değiştirmeyi düşünüyorum.

ASUS TUF B450-PLUS soket AM4 DDR4 Gaming anakart ilk sistem ve değişiklik bu.

2. sistem:

PCH S Class 1.0 [PC Hocası] | R5 2600X RTX 2070 8G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC - incehesap.com

Bu sistemde de anakart olarak ASUS TUF B450-PLUS soket AM4 DDR4 Gaming anakart bunu alabilirim.

İki sistem için biraz limiti zorlayıp ASUS TUF Gaming X570-Plus gibi X570'li bir anakart almak gerekir mi?

Monitör olarak da.
VIEWSONIC 23,8
Bunu düşünüyorum ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı