Hazır sistem vs toplama sistem

HaktanKlç

Hectopat
Daha fazla  
Selam, 20bin civarı bir fiyata 4060'lı sistem almak mı daha mantıklı olur yoksa, halihazırda GTX1650'li sistemime 6K TL'ye temiz 2. el Ryzen 5 5600 + B550 anakart eklemesi yapıp yanına monitör ekleyip ilerleyen zamanlarda ekran kartını geliştirirsem mi daha mantıklı olur? Bir de bıraktığım linkteki sistem alınır mı? Teşekkürler.

Selam, 20bin civarı bir fiyata 4060'lı sistem almak mı daha mantıklı olur yoksa, halihazırda GTX1650'li sistemime 6K TL'ye temiz 2. el Ryzen 5 5600 + B550 anakart eklemesi yapıp yanına monitör ekleyip ilerleyen zamanlarda ekran kartını geliştirirsem mi daha mantıklı olur? Bir de bıraktığım linkteki sistem alınır mı? Teşekkürler.

Tamamen senin ne oynayacağına bağlı. Ben artık AM4 soketlerin sona geldiğine inanıyorum. 5600 işlemci ile RTX 4060 Ti'ye kadar ekran kartı yükseltebilirsiniz. Ondan sonrası darboğaz olur. Bence hazır AM5 sistem olursa tadından yenmez. DLSS modu çıktığından beri 4000 serisine özellikle 4060 kartına çok mesafeliyim çünkü saf güç adına 3060 ile aralarında çok az fark var. Bence biraz bekleyin bir DLSS modu ile deneyin oyunları. Baktınız yetmiyor ekran kartınızı 3000 serisine yükseltirsiniz.

Valla eskiden videolarını izlediğim hep oynamak istediğim oyunlar vardı Uncharted 4, Far Cry serisi, World of Tanks gibi grafik kalitesi bakımından güzel oyunlar oynamak istiyorum onların harici şehir kurma tarzı stonehearth gibi kücük tatlı oyunlar ve tabii aynı zamanda GTA6 içinde şimdiden bir yatırım yapmak istiyorum GTA 5'in videolarını izleyerek büyüdüm GTA 6'yı da kendim oynamak istiyorum. Öneriniz için teşekkür ederim hayırlı geceler.

Oyun oynayacaksanız toplama sistem, iş güç için kullanacaksanız toplama sistem. Hangisi daha uyguna gelir diye soracak olursanız da tabi ki toplama sistem. İhtiyacınız olanları alacağınız için her şey kontrolünüzde olacaktır, bütçe de dahil.

Vallahi eskiden videolarını izlediğim hep oynamak istediğim oyunlar vardı Uncharted 4, Far Cry serisi, World of Tanks gibi grafik kalitesi bakımından güzel oyunlar oynamak istiyorum onların harici şehir kurma tarzı stonehearth gibi kücük tatlı oyunlar ve tabii aynı zamanda GTA6 içinde şimdiden bir yatırım yapmak istiyorum GTA 5'in videolarını izleyerek büyüdüm GTA 6'yı da kendim oynamak istiyorum. Öneriniz için teşekkür ederim hayırlı geceler.

Hocam GTA 6 için çok erken. Bence 3000 serisi dahil ve 4000 serisinin bir kısmı bile GTA 6 için yeterli olacağını düşünmüyorum. Eğer niyetiniz o yöndeyse bence biraz daha bekleyin yoksa iki üç sene sonar yeniden ekran kartı yükseltirsiniz.

Valla eskiden videolarını izlediğim hep oynamak istediğim oyunlar vardı Uncharted 4, Far Cry serisi, World of Tanks gibi grafik kalitesi bakımından güzel oyunlar oynamak istiyorum onların harici şehir kurma tarzı stonehearth gibi kücük tatlı oyunlar ve tabii aynı zamanda GTA6 içinde şimdiden bir yatırım yapmak istiyorum GTA 5'in videolarını izleyerek büyüdüm GTA 6'yı da kendim oynamak istiyorum. Öneriniz için teşekkür ederim hayırlı geceler.
Hocam konuyla alakasız olursa kusura bakmayın oyunlardan bahsedeyim kısaca,
-Uncharted 4 hayatınızda oynayacağınız en güzel oyunlardan ilk 5e rahat girecektir.
-Far Cry serisinde son seri olan 6yı oynamasanızda olur, serinin en iyisi 5 diyorlar denemedim ben denediğim 6 hakkında yorumumu yaptım.
-World of Tanks biraz karışık ama grafikleri beni tatmin etmişti hiç ilgimi çekmeyen bir oyun olduğu halde, tank fanatikleri için tam isabet bir oyundur.

Geri
Yukarı