Hazır sistem vs toplama sistem

DalenS

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, laptopumun yetersizliğinden dolayı kasa almayı düşünüyorum. Öğrenci olduğum için yavaş yavaş artık harçlıklarımı biriktirerek almayı denemek istiyorum fakat sizce tüm paramı biriktirip hazır mı alayım yoksa toplayarak mı alayım?

Merhaba, laptopumun yetersizliğinden dolayı kasa almayı düşünüyorum. Öğrenci olduğum için yavaş yavaş artık harçlıklarımı biriktirerek almayı denemek istiyorum fakat sizce tüm paramı biriktirip hazır mı alayım yoksa toplayarak mı alayım?
Bütçeniz aşırı fazla değilse hazır sistem almalısınız tabii ki. Toplamadan daha uyguna geliyor.

Toplayarak şu şekilde mantıklı, En azından şimdi alacağın işlemci 5k ise 7 8 ay sonra alırsan min 6k falan olur. Oradan az miktar kar edersin. Ama, bazen hazır sistemler oluyor ki nereyedese yarı fiyatına bütün parçalar. O yüzden Hazır sistem para hazırsa daha mantıklı.

Bu, değişken bir soru. Hazır sistemi gidip de Vatan'dan falan alacaksanız kendiniz toplayın. Fakat, bazı zamanlarda hazır sistemler toplama sistemlerden daha ucuza gelebiliyorlar. Bunu anlamanın tek yolu, hazır sistemin içindeki bileşenleri yan sekmede tek tek toplayıp fiyat avantajı olup olmadığına bakmak. Eğer toplama yapacaksanız istekleriniz ve bütçeniz konusunda yardımcı olabiliriz.

Şuan hazır almak çok daha mantıklı.

Toplayarak şu şekilde mantıklı, en azından şimdi alacağın işlemci 5K ise 7 8 ay sonra alırsanmin 6K falan olur. Oradan az miktar kar edersin. Ama, bazen hazır sistemler oluyor ki nereyedese yarı fiyatına bütün parçalar. O yüzden hazır sistem para hazırsa daha mantıklı.

Yani hazır param yok fakat bir haftada 300-400 alıyorum yani toplayabilir miyim ondan bile emin değilim.

Geri
Yukarı