Hazır sistemde gelen anakart fiyatının altında iade ediliyor

bombadil

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklasik 4,5 ay önce hazır bir sistem aldım. Alırken sistemi kendime göre özelleştirdim. Bilgisayarımda 1,5 ay sonra sorun çıktı ve geç açılmaya başladı (sürekli kendini resetliyordu). Geçtiğimiz aya kadar bir şekilde kullandım bilgisayarı ve sonraki günlerde hiç açılmamaya başlaması üzerine aldığım yere geri yolladım sorunun bulunması için. Yaklasik 15-20 günlük süreç sonrası anakartta sorun olduğu ve değişmesi gerektiği yetkili servis tarafından belirtilmiş.

Sistemi topladığım firma da bana konuyla alakalı mailinde, şu anda aynı anakarttan ellerinde olmadığını ve anakart parasının iade edileceğini söyledi. Ancak buradaki sorun şu, bildiğiniz üzere hazır sistemlerde bilgisayar parçaları tek başlarına alındıkları fiyattan daha ucuza geliyor. Dolayısıyla bana da fatura üzerindeki fiyattan bir para verileceği için her türlü ürünün kendi fiyatından daha düşük bir meblağ verecekler.

Ben de sistemi aldığım firmaya olabiliyorsa benzer özellikteki aynı markanın bir anakartını verebileceklerini söyledim. Ek olarak ise bir üst model anakartını, ürünlerin tekli alım fiyatları arasındaki farkı benim ödemem koşuluyla da bir değişim yapabileceklerini belirttim ancak firma ısrarla ürünün ücretini geri ödemeye çalışıyor. Burada sizlere sormak istediğim ise şu, sonuç olarak teknik servis tarafından kullanıcı tarafından kaynaklanmayan bir sorun için ek bir para vermem ne kadar mantıklı?

Örneğin benim anakartım şu an 5000 TL ancak, onların bana vereceği miktar 3300 TL. Aradaki 1700 TL'yi neden ben ödemeliyim? Burada gerekirse müşteri mağduriyetini gidermek için onun cebinden para çıkmayacak şekilde yeni bir anakart verilmesi gerekmiyor mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı