Hazır sistemler neden daha ucuz?

Eternal Rest

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bakıyorum da hazır sistemler gereksiz yere daha uygun. Mesela RTX 3080 Ti malum sitede 50.000TL civarı. Ancak zaten toplanıp hazırlanmış, kasalı hali 40.000 TL. Neden böyle acaba?

Ekran kartı üreticileri ve büyük satıcılar ekran kartlarının hazır sistemle satılıp gerçek kullanıcıların kullanmasını hedefliyor. Bu yüzden atıyorum 15 bin liraya 3060 hazır sistem satılıyorken aynı satıcı sadece 3060 için 12-13 bin lira yazıyor. Hal böyle olunca miningci değil kullanıcı daha çok tercih eder hale geliyor.

Şu videoda İtopya yöneticisi de aynı şeyi söylüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu mantıkla miningcide kasayı alabilir sonuçta daha uygun ve ekstradan PC parçaları almış olur o nasıl mantık?

Ekran kartı üreticileri ve büyük satıcılar ekran kartlarının hazır sistemle satılıp gerçek kullanıcıların kullanmasını hedefliyor. Bu yüzden atıyorum 15 bin liraya 3060 hazır sistem satılıyorken aynı satıcı sadece 3060 için 12-13 bin lira yazıyor. Hal böyle olunca miningci değil kullanıcı daha çok tercih eder hale geliyor.

Şu videoda İtopya yöneticisi de aynı şeyi söylüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mantıklı yanları vardır. Fakat benim gibi birçok insan bilgisayarını baştan aşağıya her şeyiyle kendisini yapmak istiyor. Birbirine en uyumlu parçaları bulmak, onları tek tek birleştirmek yada eskiyen parçaları güncellemek. Bu durumda ki insanlar arada kaynamış oluyor...

Bu mantıkla miningcide kasayı alabilir sonuçta daha uygun ve ekstradan PC parçaları almış olur o nasıl mantık?
İyi de kasa fiyatı ekran kartından uygun değil ki? Miningci ekstra pc parçası alıp evinde çeyiz mi dizsin? Ne işine yarasın sürekli anakart ssd vs almak? Tek işine yarayan ekran kartı. Yurtdışından daha uyguna alınıyor ekran kartı.
Mantıklı yanları vardır. Fakat benim gibi birçok insan bilgisayarını baştan aşağıya her şeyiyle kendisini yapmak istiyor. Birbirine en uyumlu parçaları bulmak, onları tek tek birleştirmek yada eskiyen parçaları güncellemek. Bu durumda ki insanlar arada kaynamış oluyor...
Şuan ekran kartı piyasasının çoğunluğunu miningciler oluşturuyor. Dolayısıyla dediğin gibi kendi toplamak isteyen için pahalıya geliyor.

Son düzenleme:
15k ya 3060 sistem demişsiniz böyle sistemin yanındaki işlemci bile aradaki farkı kapatmaya yeter. Neyi anlamıyorsunuz? Bunlar miningcileirn önüne geçmek için yapılsa bile faydasız olduğunu belirtiyorum.

15k ya 3060 sistem demişsiniz böyle sistemin yanındaki işlemci bile aradaki farkı kapatmaya yeter. Neyi anlamıyorsunuz? Bunlar miningcileirn önüne geçmek için yapılsa bile faydasız olduğunu belirtiyorum.

O işle uğraşan insanlar zaten zengin olan insanlar 1 tane kart için komple sistem alıp uğraşmaz adetli ürün alıyorlar ve çok ciddi para kazanıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı