Hazreti Yasuo adlı Twitch yayıncısının insanları komik bir yöntemle dolandırdığı iddiası

Makaleler
2
Yer
Ankara
Sen bana 50 TL at, ben sana 5000 TL atacağım gibi bir yöntemle insanları dolandırıyor. Siz ona Papara üzerinden para atıyorsunuz o da sözde size parayı geri atıyor.

Yöntem nasıl işliyor onu anlatayım:
Öncelikle Papara tercih edilmesinin sebebi 13 yaş ve üzeri olması. Yani çoluk çocuk da dolandırılabilir.
Papara'da yayıncıya destek sistemi var biliyorsunuz. Adamın attığı linke tıkladığınızda yayıncıya destek linkine gidiyorsunuz. Yani bir nevi bağış yapmış oluyorsunuz.
Dolandırılan genelde çocuk olduğu için dava meselelerine de girilmiyor. Yani kişinin yanına kâr kalıyor.

Açıkçası çocuk bile olsa "Sen bana 50 TL at, ben sana 5000 TL atacağım." gibi cümleye kanılması aşırı komik ve saçma. Paranın kolay kazanılmadığını, böyle yöntemlerin dolandırıcılık olacağını en çok da parası değersiz olan ve sürekli birbirine kazık atmak isteyen Türk halkının anlaması lazım bence.

Kaynaklar:
Resmi haber siteleri henüz bir haber yapmamış. Eleştiri kanalları video yapmış, Instagram hesabında yorumlar dolandırıcılıkla dolu ve Şikayetvar'da çok fazla konu açılmış. Oralara bakarak bir çok insanın yorumlarını bulabilirsiniz.

Günahını almak istemem ama gerçekten hiç gözümün tutmadığı bir yayıncıydı. Saçma sapan hareketleri, sadece küfür komedisi yapıyor olması, sohbetinin yarısından fazlasının cinsellik üzerine olması ve kitlesi yüzünden bana hep itici gelmiştir. Haksız da değilmişim.😒

Bir üne sahip olmasına rağmen bu kadar açık bir şekilde bu olayları hangi cesaretle yaptı acaba. Paralar yayıncıya destek sisteminden yollandığı için büyük ihtimal bir şey olmayacak.

Geri
Yukarı