HD 3450 kartımın Windows 10 desteği yok

Whister

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi benim sorum şu şekilde. Windows 10 Professional 64 Bit kullanıyorum. Fakat bilgisayarım eski olduğu için ekran kartımın son sürümünün güncellemesini Windows 10'a kuramıyorum. Şimdi SSD kullanıyorum ve hiçbir sorun yok performans ile alakalı. Windows 10'un görünümünü de çok seviyorum ama sonuçta SSD olsa da kasanın kendisi eski. Windows 7'ye dönmeli miyim? Ben Windows 8 kurdurmayı düşünüyordum fakat bilgisayarcı illaki ya 10 ya 7 kuralım diye zorlayınca 10 kurduk. Şu an bilgisayarlar çok pahalı olduğu için yeni bilgisayar almayı düşünmüyorum. Gelelim asıl konuya. Sistem özelliklerimden bahsedeyim.

Ekran kartı: Radeon HD 3450.
İşlemci: Dual Core 2.50 GHz (4 çekirdeğe geçiyorum)
RAM: 3 GB (işlemciyi alınca 4'e tamamlayacağım)

Şimdi aklımda Windows 7 Home Premium var. Windows 7 desteği çekti artık falan demeyin. Sonuç olarak teknik destek kullanmıyorum, güvenliğimi nasıl koruyacağımı biliyorum ve yeni güncellemelere de ihtiyacım yok. Ben performans açısından soruyu soruyorum. Şu an ekran kartı sürümü 8.X ve güncelleme ile 13.X yapabiliyorum. Konuya sadece ekran kartı açısından bakmayın. Genel olarak bu kasa için Windows 7 mi olmalı yoksa 10 mu? 8 şu an düşünmüyor gibiyim ama emin değilim. Ne diyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
HD3870 kullanıyorum Windows 10 ile maalesef yüklenmiyor benim de. Windows 10 otomatik bazı driverları yüklüyor ama siteden Catalyst software falan yükleyemedim. DirectX ile ilgili sorunum da var çözemedim bir türlü. Sana kalmış ben Windows 10'da kalmak istiyorum.
İşlemci veya RAM almak yerine HD3450'yi, HD7950 veya HD6950 yapın hocam. Darboğaz olacaktır fakat Windows 10 için en iyi sistem bu olacaktır.

Bende aynen sizin dediğiniz gibi bir yükseltme yapmayı düşünüyorum sende öyle yapabilirsin. Ama yapamam diyorsan dediğim gibi sana kalmış.

İşlemci veya RAM almak yerine HD3450'yi, HD7950 veya HD6950 yapın hocam. Darboğaz olacaktır fakat Windows 10 için en iyi sistem bu olacaktır.
Aslında anakart ddr2 olduğu için direkt yeni bilgisayar almayı düşünüyorum. Anakart değiştirirsem kasayı baştan dizmiş olarak sayılacak ve sıfır almak varken uğraşmak istemiyorum. Senin dediğin fikirde mantıklı geldi fakat hem ekran kartı alsam hemde 3ghz 4 çekirdek işlemci alsam yinede darboğaz yaşanır mı?

Aslında anakart DDR2 olduğu için direkt yeni bilgisayar almayı düşünüyorum. Anakart değiştirirsem kasayı baştan dizmiş olarak sayılacak ve sıfır almak varken uğraşmak istemiyorum. Senin dediğin fikirde mantıklı geldi fakat hem ekran kartı alsam hem de 3GHz 4 çekirdek işlemci alsam yine de darboğaz yaşanır mı?

İşlemci modeline bağlı.

Arkadaşlar şimdi benim sorum şu şekilde. Windows 10 Professional 64 Bit kullanıyorum. Fakat bilgisayarım eski olduğu için ekran kartımın son sürümünün güncellemesini Windows 10'a kuramıyorum. Şimdi SSD kullanıyorum ve hiçbir sorun yok performans ile alakalı. Windows 10'un görünümünü de çok seviyorum ama sonuçta SSD olsa da kasanın kendisi eski. Windows 7'ye dönmeli miyim? Ben Windows 8 kurdurmayı düşünüyordum fakat bilgisayarcı illaki ya 10 ya 7 kuralım diye zorlayınca 10 kurduk. Şu an bilgisayarlar çok pahalı olduğu için yeni bilgisayar almayı düşünmüyorum. Gelelim asıl konuya. Sistem özelliklerimden bahsedeyim.

Ekran kartı: Radeon HD 3450.
İşlemci: Dual Core 2.50 GHz (4 çekirdeğe geçiyorum)
RAM: 3 GB (işlemciyi alınca 4'e tamamlayacağım)

Şimdi aklımda Windows 7 Home Premium var. Windows 7 desteği çekti artık falan demeyin. Sonuç olarak teknik destek kullanmıyorum, güvenliğimi nasıl koruyacağımı biliyorum ve yeni güncellemelere de ihtiyacım yok. Ben performans açısından soruyu soruyorum. Şu an ekran kartı sürümü 8.X ve güncelleme ile 13.X yapabiliyorum. Konuya sadece ekran kartı açısından bakmayın. Genel olarak bu kasa için Windows 7 mi olmalı yoksa 10 mu? 8 şu an düşünmüyor gibiyim ama emin değilim. Ne diyorsunuz?

Buyur Windows 10 driver.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8,7 KB · Görüntüleme: 32
Nereden indirdin? Gerçi artık 8.1 kullanıyorum fakat başkaları için veya gelecekte bana lazım olabilir.

Windows 10 otomatik yükledi ama Driver'ı yedekledim. Onun dışında W8 ve W7 driverları da çalışıyor Windows 10'da. Performans farkı oluyor mu bilmiyorum. W7 driver bir sürüm daha güncel olduğu için onunla da Warband vs oynadım veya film izledim sıkıntı olmadı.

Geri
Yukarı