HD 4600 sisteme Hackintosh kurulumu nasıl yapılır?

ersanmrtoglu

Picopat
*i5 4440.
*16 GB DDR3 1600 MHz RAM.
*Onboard ekran kartı (HD 4600)
*1 TB hard disk.

Merhabalar,
Yukarıda belirttiğim özelliklere sahip Windows 10 kurulu bir bilgisayarım var. Elimde ayrıyeten bilgisayara takılı olmayan taşınabilir 120 GB SSD var. Bu SSD'ye hackintosh kurmak istiyorum fakat açılışta işletim sistemi seçerek devam etmek istiyorum. Bu süreçte bana yardım edecek biri var mı? Hangi sürümü, nasıl kurmalıyım?
@@405668 Desteklerinizi bekliyorum 😊

Son düzenleme:
Sizi fazlasıyla yoruyorum kusura bakmayın. Üstte belirttiğim linkte sadece imaj dosyası mevcut. EFI yok. Farklı bir siteden bulduğum Big Sur için EFI klasörü işimi görür mü?

Sizi fazlasıyla yoruyorum kusura bakmayın. Üstte belirttiğim linkte sadece imaj dosyası mevcut. EFI yok. Farklı bir siteden bulduğum Big Sur için EFI klasörü işimi görür mü?
Hocam sanırım anladığım kadarıyla bu RAW dosyasını bir diske yazdırmadınız değil mi? Eğer öyle ise 16 GB veya daha üst bir depolamaya sahip olan bir diske "Win32DiskImager" programı yardımı ile RAW dosyanızı bir diske yazdırdıktan sonra diskinizin içinden EFI dosyalarını kontrol edeceksiniz. Farklı bir EFI dosyası da kullanabilirsiniz ama imajın içinde zaten EFI dosyası olduğu için bizim ihtiyacımız olmayacak.

Hocam sanırım anladığım kadarıyla bu RAW dosyasını bir diske yazdırmadınız değil mi? Eğer öyle ise 16 GB veya daha üst bir depolamaya sahip olan bir diske "Win32DiskImager" programı yardımı ile RAW dosyanızı bir diske yazdırdıktan sonra diskinizin içinden EFI dosyalarını kontrol edeceksiniz. Farklı bir EFI dosyası da kullanabilirsiniz ama imajın içinde zaten EFI dosyası olduğu için bizim ihtiyacımız olmayacak.
Çok teşekkürler ben .raw'ın dışında bir dosya aradım :)
Kullanacağım hard diske yazdırsam olur mu? Sanırım olur :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesef aynı diske kurulum yapacağım :) inşAllah sorun yaşamam.
hash kısmını none olarak yazdırdım.
diske erişilemiyor :(

Dosya Ekleri

• Screenshot_25.jpg
    Screenshot_25.jpg
    10,7 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_26.jpg
    Screenshot_26.jpg
    11 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
İmaj doğru bir şekilde yazdırılmış gibi gözükmüyor. İmajı yazdırırken "dosya" olan butona tıklayıp sağ alttan "Tüm Dosyaları" görebilmeyi ayarladıktan sonra imajı bir daha yazdırmayı deneyin. Hash ile ilgili olan diğer şeyleri ellemeyin.
Harici hard diske yazdırdım bundan yapıyor olabilir mi?
Hayır onun bir sorun çıkartacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı