Çözüldü HD 5000 Series'li sistemde ekran karıncalanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

377619

Hectopat
Makaleler
1
VideoCapture_20240511-222643.jpg

Resim olarak ekledim. Ekran boyle oluyor ardindan karariyor. Cok dusuk ihtimalle duzeliyor ama duzelmesi de kisa sureli oluyor. BIOS da ayni sorun var.
Intel i5 450M 2.5GHz
AMD Mobility Radeon HD 5000 Series

Çözüm
Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı ile çalışacak muhtemelen.
O gozukmur iste sadece bu AMD kart var. Sikinti olur mu? Verileri yedekleyemedim. Ya da soyle bir sey yapacagim arkadasimla anlastim sabah monitorune benim laptopu baglayip sorun ekranda mi GPU da mi test edecegim.

@Yiğitt35
Hocam sikinti panelden. Baska ekran baglayinca sorun çözüldü.
Aradığım ayar yok hocam, bildiğiniz bir bilgsayarcıya bu işi yapıp yapamayacağını sorun derim. Muhtemelen dahili grafiğe geçerseniz sorununuz çözülecek ama oyun performansınız da düşecek.
Dahili grafiği seçemiyorum anladığım kadarıyla. Ekran kartı mefta mı hocam anlamadım?

Dahili grafiği seçemiyorum anladığım kadarıyla. Ekran kartı mevta mı hocam anlamadım?

Genelde bu tür ekran titremesi ya ekran kartından ya da monitörden olur, siz BIOS'ta da oluyor diye belirtince ben ekran kartından şüphelendim. Bir bilgisayarcıya gösterin derim bu işi.

Genelde bu tür ekran titremesi ya ekran kartından ya da monitörden olur, siz BIOS'ta da oluyor diye belirtince ben ekran kartından şüphelendim. Bir bilgisayarcıya gösterin derim bu işi.
Hocam peki bir sorum daha var.
20240511_232751.jpg

Buradaki surucu kismindan surucuyu devre disi biraksam veya kaldirsam otomatik olarak dahili GPU ya gecmez mi?

Deneyin hocam, devre dışı bırak ayarı varsa deneyin. Olmazsa donanım değişikliklerini tara dersiniz Aygıt Yöneticisi'nden sonra tekrar devreye alırsınız.

Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı ile çalışacak muhtemelen.
O gozukmur iste sadece bu AMD kart var. Sikinti olur mu? Verileri yedekleyemedim. Ya da soyle bir sey yapacagim arkadasimla anlastim sabah monitorune benim laptopu baglayip sorun ekranda mi GPU da mi test edecegim.

@Yiğitt35
Hocam sikinti panelden. Baska ekran baglayinca sorun çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı