HD 520 Graphics kartına yeni driverı yüklemek gerekir mi?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
i7-6500U driver'ı varken HD 520 Graphics kartına driver yüklemek gerekir mi? Internette dahili ekran kartımın driver'ı olduğunu öğrendim. Sizce yüklemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dahili ekran karti masaustu islemlerinde ve 3D gerektirmeyen video oynatma gibi islemlerde kullaniliyor. Harici ekran kartindan daha cok kullanilir genelde. Guncel surum daha iyidir. Cesitli hata duzeltmeler ve batarya optimizasyonlari icerir. Yapmanizda fayda var.

Harici ekran kartı hakkı rahmetine kavuştuda :D. Oyunlarda bir fark olur mu?

Oyun performansinda degisiklik olmaz. Olsa da hissetmezsiniz zaten. Ornegin 18 FPS yerine 20 FPS alsaniz ne degisecek. O durum olur en fazla.

ETS 2'de 10-12 FPS aldığım için bana göre fark büyük :D.

Ayarlari da kaliteden performansa cekin yapmadi iseniz, bir iki FPS artabilir.

Nedense yapamadım. Intel'in menüsünde böyle bir ayar yok gibi duruyor. Daha eski dahili GPU'da bile Kalite-Performans ayarı vardı. Çok tuhaf.

Oyun ve render işleri için çok güçsüz.

Evet farkındayım ancak dediğim gibi harici GPU öldüğü için her türlü performans artışını yapmaya çalışıyorum. Bide driver'da

''Popüler oyun iyileştirmeleri burada mevcuttur''
gameplay.intel.com

diye bir yazı var. Bu ne demek?

Evet farkındayım ancak dediğim gibi harici GPU öldüğü için her türlü performans artışını yapmaya çalışıyorum. Bide driver'da

''Popüler oyun iyileştirmeleri burada mevcuttur''
gameplay.intel.com

diye bir yazı var. Bu ne demek?
Intel'in son grafik kartlari AMD APU'lar kadar olmasa da eski Intel kartlara gore oldukca iyi durumdalar. Bu sitede oyunlar icin yapilmis hazir optimizasyon dosyalari var. Oynadiginiz oyun icin oturup saatlerce ayar denemektense bunlari yukleyip en optimize haliyle oynamanizi saglayacagini vaadediyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı