HD 530 CS:GO sis atıldığında kasma sorunu

hovarda

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Merhaba ben ekran kartını geri iade ettiğim için şimdilik intel 6700 içindeki HD530 kullanıyorum, benim sorunum CS:GO oynarken sis atıldığında 60FPS sabit olsa bile yanından geçerken kasıyor. Bunun nedeni ne olabilir?

Aynı sorun bende de var arkadaşlar. Benimki HD 4000. 5 kişi rushladıklarında oyun kasıyor hiçbirşey yapamıyorum. Bu arada sis atıldığında havaya bak ise yarıyor :D

Arkadaşım HD serisi ekran kartlarından bu tür oyunlarda fazla performans bekleme. Çözümünü soruyor isen upgrade yada upgrade yapılamayacak kadar eski ise yeni bir sistem toplamandır. HD serisi ekran kartlarında Lol gibi oyunları oynayabilirsin güncel olarak soracak olursan.
Siste kasmasının sebebi de oyunlardaki sis olayı cidden yoğun bir efekte tabii tutularak elde edilen materyaldir bu yüzden ekran kartı o materyali anlık ekrana yazmada zorlandığı için kasmalar meydana gelir.
Şimdi sana kodlar vereyim bu kodları yaz biraz katkısı olur.

İlk olarak Steam'a gir ve CSGO'ya sağ tıklayıp "özellikler" sekmesine tıkla. Orada "Başlatma Seçenekleri" diye bir buton var ona tıkla ve şu kodları oraya kopyala;

-nojoy -noforcemaccel -noforcemarms -noipx -novid -freq 140 -heapsize 1572864 -lv

Bu kodları denedim 10-15 fps kazandırıyor. Umarım sende de işe yarar. :)

Arkadaşım HD serisi ekran kartlarından bu tür oyunlarda fazla performans bekleme. Çözümünü soruyor isen upgrade yada upgrade yapılamayacak kadar eski ise yeni bir sistem toplamandır. HD serisi ekran kartlarında Lol gibi oyunları oynayabilirsin güncel olarak soracak olursan.
Siste kasmasının sebebi de oyunlardaki sis olayı cidden yoğun bir efekte tabii tutularak elde edilen materyaldir bu yüzden ekran kartı o materyali anlık ekrana yazmada zorlandığı için kasmalar meydana gelir.
Şimdi sana kodlar vereyim bu kodları yaz biraz katkısı olur.

İlk olarak Steam'a gir ve CSGO'ya sağ tıklayıp "özellikler" sekmesine tıkla. Orada "Başlatma Seçenekleri" diye bir buton var ona tıkla ve şu kodları oraya kopyala;

-nojoy -noforcemaccel -noforcemarms -noipx -novid -freq 140 -heapsize 1572864 -lv

Bu kodları denedim 10-15 fps kazandırıyor. Umarım sende de işe yarar. :)

Arkadaşım benim derdim FPS değil sanırım iyi okumamışsın intel 6700 kullanıyorum ve idareten HD530 kullanıyorum yeni ekran kartı alana kadar, ayrıca RAM frekansını arttırarak biraz olsun kasılmayı çözdüm. Önerin için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı