HD 530 Kasma Sorunu

Redtay

Kilopat
Daha fazla  
Geçenlerde kısıtlı bütçemle işlemciye önem veren bir sistem topladım amacım para biriktirip ekran kartını sonradan satın almaktı. Ancak fark ettim ki işlemcide bulunan ekran kartı çalışması gerekenden daha az bir performansla çalışıyor. Aşağıda belirttiğim oyunları açtığımda ayarları ne kadar kısarsam kısayım kasma yaşıyorum.

Insurgency -> 20-25 fps
Witcher (1) -> Işıklandırmasız sahnelerde 30-40 fps ışıklandırmalı sahnelerde 10 fps
Europa Universalis IV -> 30 fps

Çözümü ne olabilir? Teşekkürler.

DDR4 anakarta DDR3 RAM takamazsın Biostan HD 530'a 512mb RAM ayırın ayrıca tam performans için çift kanal RAM kullanmanız gerekir 8GB'lik bir belleğiniz varsa aynı marka 8GB bir bellek daha ekleyin, ben 1 ay boyunca i3 6100 ile HD 530 kullandım csgo +100 fps lol 120 fps alıyordum.

Ekran kartı performansım gerçekten çok kötü, yeni ekran kartını alana kadar idare edemeyeceğim gibi. 4GB DDR4 bir RAM alsam yeterli olur mu tekrar soruyorum, 8GB almayı düşünmüyorum.

HD 530 ile oyun oynarken arkada tarayıcı felan açık olduğunda 6GB'ye kadar RAM kullanımı oluyor. Biraz faydası olabilir yeni RAM'in ancak HD 530'un zayıf olduğunu belirtmekte yarar var. BIOS'dan HD 530'un belleğini 512 veya 1GB yapın mutlaka.

HD 530 ile oyun oynarken arkada tarayıcı felan açık olduğunda 6GB'ye kadar RAM kullanımı oluyor. Biraz faydası olabilir yeni RAM'in ancak HD 530'un zayıf olduğunu belirtmekte yarar var. BIOS'dan HD 530'un belleğini 512 veya 1GB yapın mutlaka.

Tam ben yazacaktım varmış meğer. Biosta dediklerini yap sorun çözülür. Dual channel RAM ile alakası yok sonuçta sistem APU değil.

"Intel Pentium 4 2.4GHz or AMD Athlon 64 +2800
1 GB RAM for Microsoft® Windows® XP / 1536 MB for Microsoft® Windows® Vista
128 MB Video RAM or greater with DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 support (NVIDIA GeForce 6600 or ATI Radeon 9800 or better)
DirectX 9.0c"

Witcher 1 sistem gereksinimleri böyle, HD 530 bu kartları aşırı rahat bir şekilde geçmiyor mu? Ayrıca BIOS'dan belleği arttırdım.

HD530, Low ayarlarda 720P'de GTA5'de 30 Fps sabit alıyor, CSGO'da 100den fazla Fps alıyor. Ramleri dual channel yapmalısın ve dahili gpu'nun driverını güncellemelisin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı