HD 530 Kasma Sorunu

Redtay

Kilopat
Daha fazla  
Geçenlerde kısıtlı bütçemle işlemciye önem veren bir sistem topladım amacım para biriktirip ekran kartını sonradan satın almaktı. Ancak fark ettim ki işlemcide bulunan ekran kartı çalışması gerekenden daha az bir performansla çalışıyor. Aşağıda belirttiğim oyunları açtığımda ayarları ne kadar kısarsam kısayım kasma yaşıyorum.

Insurgency -> 20-25 fps
Witcher (1) -> Işıklandırmasız sahnelerde 30-40 fps ışıklandırmalı sahnelerde 10 fps
Europa Universalis IV -> 30 fps

Çözümü ne olabilir? Teşekkürler.

Donanımın hakkında bilgimiz olsaydı bir şeyler önerebilirdik. Doğru sürücüleri kurduysan problem bellekle alakalı olabilir. Tek kanal düşük frekanslı belleklerle entegre grafik işlemcilerini verimli kullanamazsın.

Son düzenleme:
Intel Core i5 6400 2.7 ghz işlemci
8GB HyperX Fury DDR4 2133Mhz RAM
Kingston 120GB SSD
Aerecol 500w güç kaynağı

Sistemim bu.

Görüldüğü üzere sisteminde tek bellek var bu nedenle düşük performans alman normal. Entegre grafik işlemcini tam kapasite kullanmak istiyorsan çift kanal bellek kullanmalısın.

Çift belleği de geçtim oyunlarda o performans normal. Hayır normal değil dersen de RAM MHz değeri düşük sıkıntıyı bunda arayabilirsin. Ama değerler normal kafana takma.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı