HD 5470 ekran kartı devreye girmiyor

Ali_Toprak

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
RAM
3gb
SSD veya HDD modeli
SanDisk 240GB
Ekran kartı
ATI Mobility hd 5470
İşlemci
İ3 370m
Herkese merhaba. Benim laptopumda harici ekran kartını kullanamıyorum. Kullanmaya çalıştığım uygulama siyah ekrana düşüyor ve hiçbir şekilde devreye girmiyor. Bunun yüzünden Call of Duty 4 gibi hafif oyunlarda bile 10 FPS'e düşüyorum. Bunu nasıl çözeriz?

Guvenli moda alıp dener misin hocam?

Hocam şu an driverları daha stabil olan Windows 7'ye geçtim. Fakat ekran kartı hala çalışmıyor. Driver yüklü, ekran kartı açık fakat her çalıştırmaya çalıştığım zaman, çalıştırdığım uygulama veya oyunlar siyah ekrana düşüyor.

Son düzenleme:
Hocam şu an driverları daha stabil olan Windows 7'ye geçtim. Fakat ekran kartı hala çalışmıyor. Driver yüklü, ekran kartı açık fakat her çalıştırmaya çalıştığım zaman, çalıştırdığım uygulama veya oyunlar siyah ekrana düşüyor.

O zaman goruntuyu işlemciye dahili olan GPU veriyor, ilginç geldi. Aygıt yöneticisinde islemciye entegre kartı devre dısı bırakınca goruntu alabiliyor musun? Ayrıca oyun actıgında ucuk bir fan sesi geliyor mu bilgisayardan, sıcaklık sorunu da olabilir. Hatta laptopun şarj adaptörü bile yeterli olmayabilir cok neden geliyor aklıma.

Ayrıca oyun actıgında ucuk bir fan sesi geliyor mu?

Doğal olarak oyun açıldığı için hızlanıyor. Fakat böyle garip ses yok. Hatta laptopun içini açmıştım bir ara fanını temizleyip termal macun yenilemiştim bir yanık falan yoktu.
Laptopun içini açmadan önce de böyle bir sorun vardı, kafama takmamıştım. Şu an ana PC'min anakartında kısa devre olduğu için bu laptopdayım.

Sıcaklık sorunu da olabilir.

Sorun bu olabilir çünkü birkaç defa eskiden çok ısındığı için kapanmıştı.

Hatta laptopun şarj adaptörü bile yeterli olmayabilir.

Laptopun adaptörü bozulmuştu bilgisayarcı yenisini vermişti. Evde 2 tane var 1'ini kullanıyorum.

Aygıt yöneticisinde islemciye entegre kartı devre dısı bırakınca goruntu alabiliyor musun?
Hayır siyah ekrana düştü.

Son düzenleme:
Doğal olarak oyun açıldığı için hızlanıyor. Fakat böyle garip ses yok. Hatta laptopun içini açmıştım bir ara fanını temizleyip termal macun yenilemiştim bir yanık falan yoktu.
Laptopun içini açmadan önce de böyle bir sorun vardı, kafama takmamıştım. Şu an ana PC'min anakartında kısa devre olduğu için bu laptopdayım.

Sorun bu olabilir çünkü birkaç defa eskiden çok ısındığı için kapanmıştı.

Laptopun adaptörü bozulmuştu bilgisayarcı yenisini vermişti. Evde 2 tane var 1'ini kullanıyorum.

Hayır siyah ekrana düştü.

Büyük ihtimalle yılların getirdigi dezonfarmasyon sonucu sorun olustugunu dusunuyorum ama sıcaklıkta olabilir. Dedigim gibi HD5470 cok eski kart, tam bir tanı koyamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı