R9 270X ekran kartı devreye girmiyor

Yusuf010

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar.
İlk defa böyle bir platformda konu açıyorum, hatalıysam özür dilerim.
Hocam ben yeni bir kasa aldım (ikinci el) ve Steam PUBG oynamak istiyorum.
Sorun şu ki; kendimce araştırmalarıma göre benim mevcut sistemden daha düşük ayarda sistemler bu oyunu rahatlıkla oynayabiliyor fakat benim oynayamıyor oluşum.
FurMark testte 6 dakikalık bir test sonucu minimum 66 FPS değer gördüm 1280x720 çözünürlükte.
Fakat oyuna girdiğim zaman en düşük ayarlarda 20-35, (ilginç yanı bu) Ultra ayarlarda yine 20-35 FPS alıyorum.
FurMark test yaparken kasanın içinde sanki uçak kalkıyor gibiydi ama oyuna girdiğimde en ufak bir ses değişikliği olmuyor ve hiçbir program açık değilmiş gibi stabil ses geliyor.
Sistemim ( anladığım kadarıyla) şu şekilde;
ASUS Z97-AR
Intel Core i7-4790 3.60 GHz.
8x8X4=20GB RAM (1333 MHz)
Sapphire AMD Radeon R9 270X 2 GB 256Bit.
120GB SSD.
500GB HDD.
Windows 10 Pro for workstation.
Bununla ilgili ne yapabilirim, daha kaba bir tabirle bu sistem Steam PUBG oynatır mı veya Ultra ayarlarda kaç FPS onatır?
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Herkese merhabalar.
İlk defa böyle bir platformda konu açıyorum, hatalıysam özür dilerim.
Hocam ben yeni bir kasa aldım (ikinci el) ve Steam PUBG oynamak istiyorum.
Sorun şu ki; kendimce araştırmalarıma göre benim mevcut sistemden daha düşük ayarda sistemler bu oyunu rahatlıkla oynayabiliyor fakat benim oynayamıyor oluşum.
FurMark testte 6 dakikalık bir test sonucu minimum 66 FPS değer gördüm 1280x720 çözünürlükte.
Fakat oyuna girdiğim zaman en düşük ayarlarda 20-35, (ilginç yanı bu) Ultra ayarlarda yine 20-35 FPS alıyorum.
FurMark test yaparken kasanın içinde sanki uçak kalkıyor gibiydi ama oyuna girdiğimde en ufak bir ses değişikliği olmuyor ve hiçbir program açık değilmiş gibi stabil ses geliyor.
Sistemim ( anladığım kadarıyla) şu şekilde;
ASUS Z97-AR
Intel Core i7-4790 3.60 GHz.
8x8X4=20GB RAM (1333 MHz)
Sapphire AMD Radeon R9 270X 2 GB 256Bit.
120GB SSD.
500GB HDD.
Windows 10 Pro for workstation.
Bununla ilgili ne yapabilirim, daha kaba bir tabirle bu sistem Steam PUBG oynatır mı veya Ultra ayarlarda kaç FPS onatır?
Şimdiden çok teşekkür ederim.

PSU nuz kaç Watt ve model marka nedir?

RAM konfigürasyonu biraz garip. Tek 8GB ile yahut 8 olanlar aynı ise 2x8 şeklinde anakartta bir boşluk bırakarak deneyebilirsiniz.

PSU nuz kaç Watt ve model marka nedir?
600 Watt diye biliyorum ama sorunun yetersiz güç olduğunu sanmıyorum , FurMarkta 85 derece sıcaklığa kadar çıkıp minimum 66 FPS değeri gördüm.
RAM konfigürasyonu biraz garip. Tek 8GB ile yahut 8 olanlar aynı ise 2x8 şeklinde anakartta bir boşluk bırakarak deneyebilirsiniz.
Bunu denemeyi düşünüyorum , fakat dediğim gibi test yaparken kasadan sanki uçak kalkıyor gibiydi ekran kartı fanları çok yüksek hızda çalışmaya başlamıştı , ama oyuna girdiğim zaman stabil kalıyor fanlar yani sanki tam güç vermiyor gibi. Ram ler buna bir etken midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı