HD 5500 sistem yükseltme

oguzhansr40

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Haçker
Öncelikle selamünaleyküm. Benim bir arkadaşımın çocukluğundan beri hayali var. Yayın açmak. Ben de olmaz falan dedim ama vazgeçiremedim. Ben bilgisayarı yok diye elimdekini ona verdim. Ama yayın açtığımızda drop falan fazla giriyor. İnterneti o kadar iyi değil. Zaten değiştirecek. Bende elindeki sistemi güçlendirmek istiyorum ama parçalar konusunda pek bir hakimiyetim yok. Acaba nasıl bir yükseltme yaparsak bu bilgisayarı yayın bilgisayarı yapabiliriz? Eminim lazım olacak bilgisayar özellikleri şunlar;
  • MSI G41M-P23 (Specification G41M-P23)
  • Zeppelin Ultra DDR3 RAM
  • AMD Radeon HD5500 1GB Ekran Kartı
  • Intel Dual Core E6300 2.8GHz LGA775 İşlemci
  • Samsung 500GB HDD (SSD yok)
NOT: Eksik olan bir şey varsa söylerseniz bilgi verebilirim. Bir de önerdiğiniz şeylerin linklerini atarsanız çok mutlu oluruz. Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim. İyi günler.

Anakart işlemci ekran kartı büyük ihtimal PSU da değişmesi gerek. Bunun yerine gidin daha güncel ve daha iyi bir sistem alın. Yayın yapılmaz bu imkanlarla

Bütçeniz nedir?
Kusura bakmayın ceza yedik yazamadım. Bütçe sınırı max 3000₺. Yazın çalışıp alacakmış.
Anakart işlemci ekran kartı büyük ihtimal PSU da değişmesi gerek. Bunun yerine gidin daha güncel ve daha iyi bir sistem alın. Yayın yapılmaz bu imkanlarla
Kusura bakmayın cevap veremedim. Ceza yedim. PSU 650W 80+ sertifikalı Crossair.
Bu bilgisayarla yayın yapılmaz işlemci ve sistem çok eski.D
Denediğimizde pek bir kasma olmadı ama yayına drop girdi sürekli.

Elinizdekileri (PSU hariç) EBA canavarı altında 350 400TL'ye satabilirsiniz. 3400TL miz ve bir PSU muz var. Sırada dizilecek sisteme gelelim.
Şu an stok sorunu var yaza kadar bu sorun düzelecek ve 1300TL'ye tekrar düşecektir.
PSU sizde var onu satmayın işe yarar.
Toplam 3536TL güzel bir yayın açabilirsiniz ama elinize para geçince mutlaka bir RAM daha alın çünkü tek 8 GB drop yedirebilir.

Elinizdekileri (PSU hariç) EBA canavarı altında 350 400TL'ye satabilirsiniz. 3400TL miz ve bir PSU muz var. Sırada dizilecek sisteme gelelim.
Şu an stok sorunu var yaza kadar bu sorun düzelecek ve 1300TL'ye tekrar düşecektir.
PSU sizde var onu satmayın işe yarar.
Toplam 3536TL güzel bir yayın açabilirsiniz ama elinize para geçince mutlaka bir RAM daha alın çünkü tek 8 GB drop yedirebilir.
Ana kart DDR 3se elimdeki RAMi takabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı