HD 5570 sistemde Valorant'ta FPS düşüşü

Samet okurer

Centipat
Daha fazla  
Valorant oynarken öncelikle maça girerken herkesten sonra giriyorum 16 ms almama rağmen çatısma anında 50-60 FPS alıyorum, maç başında 10 FPS alıyorum, sonra düzeliyor ama birden ulti basınca veya hareketli anda 5 FPS oluyor. Bilgisayar özelliklerim: Anakart H61H2-M17 v:1.0, işlemci Intel Core i3-2100 CPU 3.10GHz, ekran kartı AMD Radeon HD 5570, DDR3 4 GB RAM bellek, 320 GB sabit disk (HDD) mevcut donanımsal olarak yetersizlik mi mevcut? Var ise hangi parçayı hangi parça ile değistirmem gerek? Veya yazımsal sorun mu mevcut?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pinginizin FPS'iniz ile alakası yok.

Ekran kartın 1080p de 40-60 arası veriyor. FPS değerlerin gayet normal.

HDD üzerinden oyun oynuyorsun, drop da normal.

Ayrıca sistem de 4 GB ram var. Bu da arka planda gereğinden fazla uygulama olduğunda drop yapar.
Hangi parçayı yükseltirsem FPS düşüşü gider

Hangi parçayı yükseltirsem FPS düşüşü gider
Neredeyse her parçayı. Öncelikle ram artmak zorunda, HDD eskiyse değişmek zorunda, ekran kartınız zaten eski ve yetersiz, işlemcinizde aynı şekilde. FPS droplarından kurtulmanın yolu SSD + RAM, düşük FPS'ten kurtulmanın yolu İşlemci + Ram + Ekran kartı + SSD.

Neredeyse her parçayı. Öncelikle ram artmak zorunda, HDD eskiyse değişmek zorunda, ekran kartınız zaten eski ve yetersiz, işlemcinizde aynı şekilde. FPS droplarından kurtulmanın yolu SSD + RAM, düşük FPS'ten kurtulmanın yolu İşlemci + Ram + Ekran kartı + SSD.
Ekran kartını yükseltmeye karar verdim amd radeon hd 6000 vb. Ekran kartı alaçağım suanki 128 bit alacağım kart 256 bit sizce doğru bir karar mıdır ?

Yeni konular

Geri
Yukarı