HD 6570 sıcaklık sorunu

RaidenWSR

Decapat
Daha fazla  
Beyler ekran kartının sıcaklığı oyun oynarken 107 dereceyi görüyordu normalde çalışırken de 55 derece falandı. Termal macunu değiştirdim CS:GO oyununda sıcaklık 70-80'lere düştü ama Rocket League'e girdim sıcaklık 101'e çıktı oyunu kapattım. CS:GO'da böyle olmuyor ama Rocket League'de oluyor. Masaüstünde de 45-50 derece oldu. Sorun nedir neden düşmüyor bu sıcaklık? Ekran kartı modelim AMD HD 6570.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler ekran kartının sıcaklığı oyun oynarken 107 dereceyi görüyordu normalde çalışırken de 55 derece falandı. Termal macunu değiştirdim CS:GO oyununda sıcaklık 70-80'lere düştü ama Rocket League'e girdim sıcaklık 101'e çıktı oyunu kapattım. CS:GO'da böyle olmuyor ama Rocket League'de oluyor. Masaüstünde de 45-50 derece oldu. Sorun nedir neden düşmüyor bu sıcaklık? Ekran kartı modelim AMD HD 6570.

Bende AMD 6800 series var 85 derece maksimum.

Ekran kartı temiz değil mi? Bende çok bilgili değilim ama temiz mi diye kontrol et. Toz felan varsa bi temizle daha sonra yeniden aç oyunları.

Peki termal macunu nereden aldın? Az önce başka bir tane konu okuyordum arkadaş Çin Mali almış sonradan sıcaklığı artmış.

N11'den aldım. Thermal grease HT-WT160 yazıyor. Aşağıda küçük bir yazıyla Made in China yazmışlar yeni gördüm.

Termal iletkenlik : 0.965 W/m-kN.W
Max. Yalıtkanlık : 5.0 KV ac

N11'den aldım. Thermal grease HT-WT160 yazıyor. Aşağıda küçük bir yazıyla made in china yazmışlar yeni gördüm.

Termal iletkenlik: 0.965 W/m-kn. W.
Max. Yalıtkanlık: 5.0 KV AC.

Ne kadara aldın? Eğer Made in China yazıyorsa ve ucuz bir şeyse kalitesiz olma olasılığı yüksek olabilir. Ha bu arada termal macunu değiştirdikten sonra mı 100 derecelere çıkmaya başladı değiştirmeden önce mi?

Ne kadara aldın? Eğer made in china yazıyorsa ve ucuz bir şeyse kalitesiz olma olasılığı yüksek olabilir. Ha bu arada termal macunu değiştirdikten sonra mı 100 derecelere çıkmaya başladı değiştirmeden önce mi?

13.89 TL'ye almışım. Bilgisayarda sorun olmuştu tamire götürdüm HDD ile alakalıydı adam ekran kartının üstündeki fanı falan almış hiçbir sorun yokken küçük fan takmış sürdüğü macunda bembeyaz bir şey kuru bile değildi ben 1 ay sonra sıcaklığı fark ettim. Üstünde silikon mu ne var bu eski hali yenisinde bunlar yok siyah fan var sadece küçük.

Dosya Ekleri

• 2019-05-13_18-23-43.png
    2019-05-13_18-23-43.png
    249,2 KB · Görüntüleme: 41

Geri
Yukarı