HD 6570 sıcaklık sorunu

RaidenWSR

Decapat
Daha fazla  
Beyler ekran kartının sıcaklığı oyun oynarken 107 dereceyi görüyordu normalde çalışırken de 55 derece falandı. Termal macunu değiştirdim CS:GO oyununda sıcaklık 70-80'lere düştü ama Rocket League'e girdim sıcaklık 101'e çıktı oyunu kapattım. CS:GO'da böyle olmuyor ama Rocket League'de oluyor. Masaüstünde de 45-50 derece oldu. Sorun nedir neden düşmüyor bu sıcaklık? Ekran kartı modelim AMD HD 6570.

Son düzenleyen: Moderatör:
13.89 TL'ye almışım. Bilgisayarda sorun olmuştu tamire götürdüm HDD ile alakalıydı adam ekran kartının üstündeki fanı falan almış hiçbir sorun yokken küçük fan takmış sürdüğü macunda bembeyaz bir şey kuru bile değildi ben 1 ay sonra sıcaklığı fark ettim. Üstünde silikon mu ne var bu eski hali yenisinde bunlar yok siyah fan var sadece küçük.

Acaba fanı değiştirdiği için mi? Fan ekran kartına yeterince hava üflemiyor olabilir. HDD ile ilgili sorunu ekran kartıyla çözülmüyor diye biliyorum. Adam kazıklamış olabilir mi acaba?

Acaba fanı değiştirdiği için mi? Fan ekran kartına yeterince hava üflemiyor olabilir. HDD ile ilgili sorunu ekran kartıyla çözülmüyor diye biliyorum. Adam kazıklamış olabilir mi acaba?

Adam HDD sorununu çözdü ama işte kasanın içini temişmeiş işlmeci fanını söküp temizlemiş yeni macun sürmüş ekran kartını da aynı şekilde. Kasayı temizleyin de demedim kendi kendine yapmış gerek yokken yararı olur diye yapmıştır ama zararı oldu ben hiç böyle dereceleri görmedim. Fanı değiştirmiş zaten yeni fan mı takmam lazım? Fanın markası da Palit :D.

Geri
Yukarı