HD 6610m Sürücüsünü Güncellemek

Mahir fırat

Hectopat
Daha fazla  
Casper Nirvana laptopum var fakat bir türlü ekran kartımı Dxdiag'da göremiyorum.
  • i5- 2450
  • 8 RAM
  • BİOS version: 1.03.05
  • Ekran Kartı: ATİ HD 6610m
  • Onboard: İntel HD 3000
Yeni sürüm AMD Catalyst indirince ekran kartımı AMD CCC'da ATİ 7500/7600 olarak görüyor. fakat performansda hiç bir değişiklik yok. Ve Dxdiag'da hala İntel HD 3000 gözüküyor. Gamebooster'da ekran kartını göremiyorum sıcaklık falan yazıyordu normalde altta.

Bu ekran kartıyla en düşük çözünürlük ve ayarlarda FPS düşüklüğü yaşamamam gerek çünkü oynanıyor normalde. Güncellemesinde bir hata var. AMD.com'da ne 6610m ne 7500/7600 için driver yok. BİOS güncellemesiyle alakalı olabilir diye okudum onu da yapmadım daha. Bir yerde casper ın sitesinden driverları çekebileceğimiz yazıyordu.

Ben de oradan çektim. Normalde güncellemeyi denediğimde driver yüklemesi sırasında ekranı üç beş kere kapatıp açar ya hani yüklerken onu bile yapmıyordu hızlıca yükleyip geçiyordu. Bu Casper'ın sitesinden indirdiğim AMD CCC sürümünde son ana kadar gayet yükler gibi oldu hatta Dxdiag'da 6610m yazıyordu ama altında bir bilgi yoktu.

Ve sonucunda da çalışltır komutları sırasında görev yöneticisi sırasında gönderme almaya başlayınca onu da kaldırıdm. Lütfen yardım edin bunu nasıl halledebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim dizüstü bilgisayarımda da aynı ekran kartı mevcut internette bulamayınca kendim güncel sürücü yapmaya karar verdim ve bu model intel/amd switching ekran kartlarının desteklediği en son sürüm olan 14.4 versiyonunu hd 6610m için port etmeyi başardım. Sonuç olarak yeni sürücü ve msi afterburner üzerinden overclock ile eski sürücüye göre +%36 performans artışı aldım. Yeni sürümle gelen iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri de cabası. Arada bir bu ekran kartının ismini aratıyorum google'da sırf sıkıntı yaşamış olan varsa yardımcı olmak için.
Sürücüyü paylaştığım donanımhaber üzerindeki konum: HD6610M 14.4-Modlu Sürücü[WHQL] v1.0 » Sayfa 1 - 1
Detayları okuyup sonra kurmanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı