HD 6870 Isınma Sorunu

Ekran kartında fan varmı ve hız aşırtmayı sonuna kadar kullanıyorsanızda olabiliyor. Çünkü benimde bu hata başıma geliyordu "Görüntü
sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu." aynı sonra hız aşırtmayı azıcık düşürdüm. Birde 22 ila 25 fps arası başıma geliyordu şimdi yok bunun gibi ise sizde yapın bir deneyin bakalım.

Yüklemeleri yaptım şuan Catalyst sürümü 14.4 yüklü. Evde internet olmadıgı için güncellemeleri kontrol edemiyorum, en güncel sürüm bumudur?

Graphics Overdrive'daki ayarlarla oynamadım. Macun yenilemeyi bilmiyorum.

Macunu yenilemesi için Bilgisayar tamircisine götürebikirsiniz.

Kartınızın en güncel driver sürümünü kurduğunuzdan emin olun önce. Ben şu an mobilim, o nedenle size fazla yardımcı olamıyorum.

Birşey daha belirtmek istiyorum; Sizin oyunun korsan olduğu meajını yazdığınızı gözden kaçırmışım.
Burada korsana destek yok ki en başta korsana karşı birisiyimdir.

Her ne kadar bu hatanın kaynağı oyun ile alakalı değil demiş olsam da, bu orjinal oyun için geçerliydi.
Özellikle korsan oyunlarda bu tür hatalarla karşılaşmak mümkündür.

Oyunların verdiği bu tür hatalar Update ile gideriliyor.

Peki Catalyst 14.4 son sürüm mü? Evimde internet baglantısı olmadıgı için kontrol edemiyorum.

Arkadaşlar cesaretimi topladım ve ekran kartımın fanını söktüm, macun yenileme yapmak istiyorum, işlemcilere sürülen macunlardan mı kullanmalıyım? Birde macun ne şekilde sürülmelidir?

Evet, işlemcilere sürülen macunlardan kullanacaksınız.
Macunu olabildiğince ince ve eşit bir şekilde GPU'nun üstüne yayın.

Her zaman kullandığım bu: Zalman ZM-STG2 Yüksek Performanslı Termal Macun Fiyatı macunu önerebilirim. Tabi daha ucuz olanları da var, o artık sizin tercihinize kalmış.:)

Bir iki sorum daha olucak ben işlemcimde stok sogutucu kullanıyorum. Yeni bir sogutucu alacagım. Overclock için en ideal sogutucu önerebilirmisiniz? Birde ekran kartının fanını degiştirme imkanımız var mi daha iyi sogutma için.

İşlemcim Phenom x4 970. İşlemci ve ekran kartını overclock edip oyunlarda daha yüksek performans almayı amaçlıyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı