HD 6990 ekran kartı ısınma sorunu

Umut Özgan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde AMD Radeon HD 6990 4GB 256 Bit GDDR5 bir ekran kartı var. Bu ekran kartı boş durumda iken sıcaklığı 70 dereceye kadar çıkıyor. Bazen 90 bile oluyor yani çok sık değişkenlik gösteriyor. 1 saniye içinde 8 derece oynadığını bile görüyorum. Bu normal mi? Bazen ise fan çok hızlı dönüyor resmen gürültü yapıyor ama yük altında bile değil. Sisteme yeni format attım. Sizce termal macun değiştirsem sorun düzelir mi? Kart 2011 yılında alındı ve macun sürülüp sürülmediğini bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Termal macun kurumuş, termal pad'ler özelliğini kaybetmiştir. Soğutucuyu kaldırıp hepsini yenilemeniz gerekiyor. Fan'larını da blower tipindeki bir cihaz ile üfletmeniz gerekiyor. Bu işlemleri yapın. Sıcaklıklarda bariz bir düşüş görülecektir.

Termal macun kurumuş, termal pad'ler özelliğini kaybetmiştir. Soğutucuyu kaldırıp hepsini yenilemeniz gerekiyor. Fan'larını da blower tipindeki bir cihaz ile üfletmeniz gerekiyor. Bu işlemleri yapın. Sıcaklıklarda bariz bir düşüş görülecektir.

Kartı sökmeyi biliyorum kısa zamanda termal macun alıcam. Marka farkeder mi? Cooler Master almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı