HD 7600M laptopun yettiği oyunlarda düşük FPS

İbrahimTunx

Decapat
Daha fazla  
RAM
8GB RAM 1600mz
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 600GB
Ekran kartı
harici: AMD RADEON HD 7600M dahili: intel hd 4000
İşlemci
i5 3230M 2.60Ghz
Laptop kullanıyorum. i5 3. nesil AMD Radeon HD 7600M 8 GB RAM ayrıyeten laptopun kendi ekran kartı Intel HD 4000 ekran kartım var ve PC sistemin yettiği oyunlarda kasıyor. Oyunlarda Intel ekran kartını kullanıyor oyun ayarlardan baktığımda Intel görünüyor. Ekran kartı ve Intel devre dışı kaldığında veya driver olmadığında oyun kasıyor. Intel driver yükleyince FPS normale dönüyor (yani normal derken biraz yükseliyor) AMD ekran kartının sürücüsü yüklü güncel AMD ayarlarından her şey yüksek performans da ve bu yüzden bir sürü oyun oynayamıyorum ve Windows 8.1 kullanıyorum.

Laptop kullanıyorum. i5 3. nesil AMD Radeon HD 7600M 8 GB RAM ayrıyeten laptopun kendi ekran kartı Intel HD 4000 ekran kartım var ve PC sistemin yettiği oyunlarda kasıyor. Oyunlarda Intel ekran kartını kullanıyor oyun ayarlardan baktığımda Intel görünüyor. Ekran kartı ve Intel devre dışı kaldığında veya driver olmadığında oyun kasıyor. Intel driver yükleyince FPS normale dönüyor (yani normal derken biraz yükseliyor) AMD ekran kartının sürücüsü yüklü güncel AMD ayarlarından her şey yüksek performans da ve bu yüzden bir sürü oyun oynayamıyorum ve Windows 8.1 kullanıyorum.

Hocam sorunu çözebildiniz mi?

Hocam öncelikle leptop un hdd si bozuldu bende evdeki fazla hdd yi taktim ve bilgisayar win 8.1 oyunlarda anlamadığım şekilde fps im arttı valo da 20 fps den 50 60 70 fps leri alabiluyom şimdi

Kısaca size de aynı sorun yaşanıyorsa bilgisayarınızın Mümkünse temiz bir kurulum şeklinde Windows 8.1 yapın

Hocam öncelikle laptop un HDD'si bozuldu bende evdeki fazla HDD'yi taktim ve bilgisayar Win 8.1 oyunlarda anlamadığım şekilde FPS'im arttı Valorant da 20 FPS'den 50 60 70 FPS'leri alabiluyom şimdi

Kısaca size de aynı sorun yaşanıyorsa bilgisayarınızın mümkünse temiz bir kurulum şeklinde Windows 8.1 yapın

Deneyeceğim teşekkürler.

Geri
Yukarı