Çözüm HD 7670M FPS sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Konumuz HD 7670M (Intel ekran kartı ile) sorun 20 FPS sabitlenmesi ve ekran kartının tam performans kullanılmaması. Bildiğiniz üzere bu ekran kartı oldukça eski bir kart ve yeni sürümlerde stabilize çalışmıyor.
Sorunun 2 tane çözümünü biliyorum ama ben sadece 1'ini denedim.

1. çözüm:

Win 10'da kalıp eski driver'i indirme:
Verdiğim videoda AMD'nin eski bir driver'i var AMD kaynaklı olmadığı için korkmayın yine AMD driver'i indiriyor leshcati araştırabilirsiniz bu tür sorunları çözmesiyle tanınıyor eğer Crimson driver'i yüklü ise DDU ile kaldırın ve bu kurulumu yapın(Bizzat ben tarafından denendi çalışıyor).

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. çözüm:

Win 8.1 veya 7 dönme:

Bu sorunu yaşayıp araştırdıysanız bu çözümü biliyorsunuzdur FPS sorununu çözmediğini söyleyen yok fakat Win 10'dan eski bir sürüm olduğu için 1. yöntemi araştırdım ve öneririm ha ben illa ona güvenemedim Win 8.1 geçip son sürüm AMD driveri kullanacağım diyorsanız siz bilirsiniz.

2 çözüm sonucunda farklı FPS değerleri alabilirsiniz dediğim gibi 2. yi denemedim umarım yardımcı olur bir yanlışım veya bir sorununuz olursa yazmaktan çekinmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
@recaii Hocam dün 8.1'den 10'a geçtim geçmez olaydım diyorum. Bu sorun ne kadar illet bir şey ya? 8.1'de ekran kartı tam güçte çalışıp 30 FPS sabit alırken GTA V'de buna geçtim ekran kartı kullanımı %40'lara düştü ve FPS 15'lere düştü. 1. çözüm işe yarar mı? 8.1'e düşürmek istemiyorum açıkçası, güncel kalsın istiyorum. Tabii AMD "ŞAAAK!" diye desteğini keserse kartın olacağı bu. İnsan bari son bir kez tüm sorunların düzeltildiği bir driver çıkarır insafsızlar.
Yani sorun Win yüzünden mi acaba

@recaii hocam bende de bu karttan var wi 8.1 2gbvram fakat 2012'den üst model driver kurunca AMD 7600M series oluyor neyse sorunum bu değil, driverim 2013 model, benim sorunum düşük FPS veriyor kart, Minecraft'ta Intel HD 4000 kartı ile 200 FPS alıyorum, AMD ile 30-100 arası nasıl düzeltebilirim bunu? Bu arada Windows 10'a geçince ekran kartı hiç aktif olmuyor, gözüküyor ama aktif olmuyor DxDiag'ta VRAM vb şeylere yok yazıyor o yüzden Windows 10 önermeyin.

Kendim masaüstü bir sistem kullanıyorum fakat yedekte duran laptopta birinci yöntemi denemeye değer gibi, aylardır kafayı yediğim ama asla çözemediğim bir sorundu, bir test edelim bakalım.

DDU, display driver uninstaller demek bilgisayarınızda değil de Google da arasaydınız keşke, DDU'yu indirdikten sonra bulunan driverinizi kaldırın ve verdiğim videonun açıklamasındaki Driver'leri kurun.
Sadece amd driverını mi kaldırmalıyız yoksa intel hd 4000 grafics driverını da mı kaldırıcaz bide benim vram im 1gb işe yararmı

Hocam bu driverda intelide kuruyor mu yoksa Intel driverı biz önceden kuracak mıyız? Bir de Windows 11 de çalışır mı bu driver.

Driveri indirdiğinizde Intel ve AMD için 2 driver da çıkıyor ama bu ekran kartının olduğu laptoplar Windows 11 ile uyumlu değil Windows 10'la bile uyumlu değil ama Windows 10'da sorunsuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı