HD 7750 için 300 Watt PSU yeterli mi?

• Konuyu başlatan Recep Yürek
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 6B
300 Watt PSU'ya HD7750 takarsan, 'nereden geliyor bu köfte kokusu yaa' diyebilirsin. En iyisi sen paranı biriktir. O zaman yine konu aç, ve bütçeni belirt. Çünkü 300 TL ile ekran kartını alırsın ama güç kaynağın yetmez.

devild kardeş doğru bir şey dedin ama sen mantıklı düşünmüyorsun hd 7750 - 75 watt istiyor benim ekran kartım sanırsam 100 wat psu daha karlı olmaz mı? Arkadaşlar simdi psu ile ekran kartımı alıyım öyle mi diyorsunuz? arkadaşlar imkanım varsa psu almadan ekran kartı tavsiye edebilirsiniz. Yorumlarınıza bakıyorum herkese teşekkür ederim yorumlar için

300 Watt PSU'ya HD7750 takarsan, 'nereden geliyor bu köfte kokusu yaa' diyebilirsin. En iyisi sen paranı biriktir. O zaman yine konu aç, ve bütçeni belirt. Çünkü 300 TL ile ekran kartını alırsın ama güç kaynağın yetmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gökksel kardeş Asus değil Sapphire hepsiburada.com da var hatta 75 watt diyor tam yükte.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar benim kafamda 2. bi ekran kartı daha var hd 6670 o tam yükte 66 watt harcıyor sizde onumu alsam ? O biraz daha benim şu an ki ekran kartı watt'ına yakın olabilr.

göksel kardes asus deyil sapphire hepsiburada.com da var hatta 75 watt diyor tam yükte

- - - Güncellendi - - -

arkadaşlar benim kafamda 2. bi ekran kartı daha var hd 6670 o tam yükte 66 watt harcıyor sizde onumu alsam ? o biraz daha benim suanki ekran kartı wattina yakın olabilr .

75Watt olduğunu düşünürsen bu sefer 290Watt eder tam yükte ama sen bu kartla oyunları tam yükte çalıştıramazsın. Oyun oynarken en fazla %80 oranında çalışsa sistem 232Watt eder. Güç kaynağının verimliliği iyiyse büyük ihtimalle çalıştırır ama iyi değilse 350-400Watt verimliği yüksek bir güç kaynağı ile kullan.

7750 ile 6670'in çekirdek hızları aynı ama 7750'nin çekirdeğinin içinde 2 kat daha fazla transistör olduğu için 7750 daha iyidir. Ayrıca 7750'nin bellek hızı daha yüksek,bant genişliği daha hızlı ve Shader sayısı daha fazla. O yüzden 7750 alırsan daha iyi olur.

AMD Radeon HD 7750 | techPowerUp GPU Database
AMD Radeon HD 6670 | techPowerUp GPU Database

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı