HD 7770 Battlefield 4 Takılma Sorunu

bekocangs56

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Battlefield 4 oyununu satın aldım, ancak sürekli oyunda takılmalar oluyor. Alıcağım ekran kartını daha önce sosyalde paylaşmıştım, darboğaz yapmaz demiştiniz. Battlefield 3 ve Counter Strike: Global Offensive oyunlarında rahat takılmadan yüksek ayarlarda akıcı oynuyorum.

Sistem;
HD 7770
İntel Core 2 Quad Q8200 2.33 Ghz
4GB Ram

Ayarları düşürsem bile 1-2 saniyede takılıp duruyor.

Birçok yerde araştırdım. 4GB ram az olduğunu düşünüyolar, kapalı alanda 70 fps alıyorum. Açık alanda sürekli takılıyor oyun aklımda yapıcağım bir ayar var. O yüzden tekrar indiriyorum oyunu.
İşlemci darboğazı yaşadığın açık. 4GB ram BF4 için yeter tabi arkada Chrome falan kapalı olduğu sürece. Ama bi yükseltmede RAM'in de eklenmesi faydalı olur tabii.

Muratkn
Büyük ihtimal işlemci darboğazı yaşadığın belli. Eğer RAM'i 6 GB veya üstü yaparsan senin için bir gıdım daha iyi olabilir.
İşlemci önerisi: goo.gl/0qUwWG ve bu goo.gl/2ntfFF (SKYLAKE)

Büyük ihtimal 4GB RAM olduğundan oluyordur, BF4 RAM kullanımı fazladır. Windows 10 kullanıyorsan windows 8.1 de dene.
Ha ha, çok komik. W10 daha az bellek harcamakta W8.1'e göre.

Konu sahibine ithafen; BF4 MP mi giriyorsun acaba?

Şaka mısın arkadaşım sen windows 8.1 den fazla RAM kullanıyor windows 10, sanki sadece siz kullanıyorsunuz bu sistemleri.
Karşılaştırmalı testini yaptım, Core hizmetleri daha az bellek ile çalışıyor.

Ek olarak 1GB bellekli makinede Windows 7 750 - 900MB harcıyor, Windows 8/8.1/8.1u3 700 - 750MB harcamakta, Windows 10 ise 550 - 600 arası tüketiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı