HD 7770 Battlefield 4 Takılma Sorunu

bekocangs56

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Battlefield 4 oyununu satın aldım, ancak sürekli oyunda takılmalar oluyor. Alıcağım ekran kartını daha önce sosyalde paylaşmıştım, darboğaz yapmaz demiştiniz. Battlefield 3 ve Counter Strike: Global Offensive oyunlarında rahat takılmadan yüksek ayarlarda akıcı oynuyorum.

Sistem;
HD 7770
İntel Core 2 Quad Q8200 2.33 Ghz
4GB Ram

Ayarları düşürsem bile 1-2 saniyede takılıp duruyor.

Karşılaştırmalı testini yaptım, Core hizmetleri daha az bellek ile çalışıyor.

Ek olarak 1GB bellekli makinede Windows 7 750 - 900MB harcıyor, Windows 8/8.1/8.1u3 700 - 750MB harcamakta, Windows 10 ise 550 - 600 arası tüketiyor.

Hı hı kesin öyledir, araştırmacı arkadaş.

Windows 8.1 kullanmaktayım. Bizim klanımızdan bir arkadaşımız 4GB ram ile kasmadan oynuyor. Çözüm önerileriniz var mı ?

Darboğaz yok kesinlikle. Oyun sırasında sıcaklıkları kontrol eder misiniz ? MSİ Afterburner kullanabilirsiniz.
Sıcaklıkları kontrol etmiştim. Gpu sıcaklığı 38 civarında.

Windows 10 yükleyipte deneyin. Bide oyun sırasında 38 derece olması inkansız gibi hocam.
Pardon Gpu kullanımı veya sıcaklığını karıştırmış olabilirim. Kusuruma bakmayın, oyunu tekrar yüklüyorum girip resim çekip atıcağım bu sefer.

Windows 10 yükleyipte deneyin. Birde oyun sırasında 38 derece olması imkansız gibi hocam.
Benim denemek istediğim çözüm var. Sizce takılma düzelir mi ?

Başka bir forumdan alıntı;

"Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler diyoruz, solda bulunan geleşmiş sistem ayarlarına giriyoruz, gelişmiş yazan kategoriye geliyoruz ve altında performans yazan bir seçenek olucak yanında Ayarlar... yazar ona giriyoruz.

Üstten gelişmiş seçeneğine giriyoruz ve sağ altta ki sanal belleği değiştir diyoruz.

En üstte '' Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet '' seçeneğinin yanında bulunan tik işaretini kaldırıyoruz.

Aşağıdan Özel Boyut seçeneğini seçiyoruz ve her iki kutucuğa 20284 yazıyoruz.

Oyun nereye kurulursa o yerden sanal belleğe gb verin.

Benim oyunum C'ye kurulu yani SSD'ye ve SSD'den 20GB sanal bellek verdim.

Eğer oyun D'ye kuruluysa C'den verirseniz yada C'ye kuruluysa D'den verirseniz ben bir düzelme görmedim kısaca çalışmıyor öyle galiba.

20284 yazdıktan sonra sağ'dan ayarla seçeneğini seçiyoruz ve tamam diyoruz, pcyi yeniden başlatabilir diyor tamam diyoruz herşeye tamam dedikten sonra pc yeniden başlıyor.

Sorunumuz bu kadar düzelmiştir %99 ihtimal."

MSI Afterburner ile oyun sırasında testler yapın ve fotoğraflarını gönderin. Bu program hangi parçanın sorun yaptığını gösterecektir. Arkadaşlar çözüm önerisi sunmaya çalışalım, tartışmaya gerek yok :)

MSI Afterburner ile oyun sırasında testler yapın ve fotoğraflarını gönderin. Bu program hangi parçanın sorun yaptığını gösterecektir. Arkadaşlar çözüm önerisi sunmaya çalışalım, tartışmaya gerek yok :)
Oyun inince resim atacağım. Hemen üzerinizdeki yazdığım çözüm takılma sorununu giderebilir mi ?

Oyun inince resim atacağım. Hemen üzerinizdeki yazdığım çözüm takılma sorununu giderebilir mi ?
Zannetmiyorum. Ekran kartının performansını arttırmak için gibi gözüküyor. Zaten ekran kartın güçlü. Resim ile neyin sorunlu olduğunu anlıyacağız :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı