HD 7850 WattMan hatası

Odysseus

Hectopat
Dostlar bu sorun son 3-4 gündür başıma geliyor. Sistemim eski yakın zamanda ekran kartı takviyesi yapacaktım lakin fiyatlar malum uçuşta. Sorun: Görüntü gitmesine rağmen sesler gelmeye devam ediyor. Sorunu şu şekilde çözdüm ekran kartı çekirdek ve bellek hızlarını en düşük seviyeye çektim ve bu durum ortadan kalktı. Bu hatayı aldıktan sonra genellikle PC açıldığında WattMan ile alakalı bir sorundan bahsediyor AMD sürücüsü bana. Bu sorunun sebebi nedir? Nasıl çözülür?

• İşlemci: AMD FX 8350 Isı Değerleri | 25-58
  • Ekran Kartı: ASUS HD 7850 2 GB DirectII Isı Değerleri | 35-65
  • PSU: High Power 500W +80(2 yıllık)
  • RAM: 12 GB 8+4 HyperX Furry(1 yıllık)

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU burada kritik olan parça, 2 yıllık olması iyi durumda olacağı anlamına gelmiyor elbet, bende yaklaşık 4-5 senelik bir PSU kullanıyorum herhangi bir problemim olmadı, ama dediğim gibi nasıl kullandığınıza bağlı çok uzun süreler yüksek yükte çalışmışsa sistem güç kaynağı yıpranmış olabilir, bir de hocam geçenlerde elektrik kesintisinde bir WattMan hatası aldım, yakın zamanda kesinti oldumu hiç?

PSU burada kritik olan parça, 2 yıllık olması iyi durumda olacağı anlamına gelmiyor elbet, bende yaklaşık 4-5 senelik bir PSU kullanıyorum herhangi bir problemim olmadı, ama dediğim gibi nasıl kullandığınıza bağlı çok uzun süreler yüksek yükte çalışmışsa sistem güç kaynağı yıpranmış olabilir, bir de hocam geçenlerde elektrik kesintisinde bir WattMan hatası aldım, yakın zamanda kesinti oldumu hiç?
Sorunu çözdüm sanırım ekran kartı driverlarını tamamiyle kaldırdım ve daha sonra temiz kururulum yapmaya çalışırken görüntü gitti. Muhtemelen ekran kartından kaynaklı bir sorun yakın zamanda beni 6-7 ay kadar idare edecek bir ekran kartı almayı planlıyorum.

Sorunu çözdüm sanırım ekran kartı driverlarını tamamiyle kaldırdım ve daha sonra temiz kururulum yapmaya çalışırken görüntü gitti. Muhtemelen ekran kartından kaynaklı bir sorun yakın zamanda beni 6-7 ay kadar idare edecek bir ekran kartı almayı planlıyorum.

Geçmiş olsun diyorum, sorunlu olabileceğinin tipik bir göstergesi kurulum yapmaya izin vermemesi olabilir. Görüntü sonradan gelmediyse değiştirmenizde fayda var, ben yıllarca 7850'nin Sapphire modelini kullanmıştım, hala daha aktif çalışmakta, sistem yenilediğimden kartı emekliye ayırdım, ama taksam çalışır, bakalım yeni RX 5500XT ne kadar gidecek.

Geçmiş olsun diyorum, sorunlu olabileceğinin tipik bir göstergesi kurulum yapmaya izin vermemesi olabilir. Görüntü sonradan gelmediyse değiştirmenizde fayda var, ben yıllarca 7850'nin Sapphire modelini kullanmıştım, hala daha aktif çalışmakta, sistem yenilediğimden kartı emekliye ayırdım, ama taksam çalışır, bakalım yeni RX 5500XT ne kadar gidecek.
Dostum bende ASUS 7850 kullanıyordum 2013 kasımdan beri ilk kez sorun çıkardı. Yaklaşık 8 sene boyunca kullandım artık benim kartta emekli oldu diyebiliriz😅.Şu an beni idare etmek amacıyla GT 1030 siparişi verdim muhtemelen o beni ethereum fiyatları düşene kadar ve ekran kartları biraz da olsa eski fiyatlarına dönene kadar idare edecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı