HD 8350 sistem açılmıyor

Emirhan34181

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim
Arkadaşlar bugün 5 gibi işten geldigimde PC'ye geçtim. Bir 4 dk kadar bir takıldım, Valorant giricektim. Valorant'a çift tıkladım PC dondu, out of range hatası falan verdi, neyse onu hallettim sonra 1 saat sonra kadar YouTube'da video izliyordum. Bir an video dondu dedim int gitmiştir bekliyim gelir sonra ekran gitti. Sonrasında hep sırayla karıncalı ekran, siyah ekran, gri ekran, üretici logosu bu ekranlar sürekli sırayla geçmeye başladi ekte videosu var zaten. Nedendir acaba? Bu son yazdiğım hatayı PC'yi açtıktan 30sn sonra falan oluyordu.(bu yazıyı yazdıktan sonra bir daha PC'yi açmayı denedim bu sefer hiç açılmadı direkt ekteki gibi olmaya başladı)
Bir de bir ara ekran kartına overclock yapmıştım o zaman hiç sorun çıkarmamıştı şimdi ise PC hiç açılmıyor.
Sistemim:
İşlemci: Intel i3 4.nesil 3.40 Hz.
Ekran kartı: AMD Radeon HD8350.
RAM: 6 GB.
SSD: 120GB.
HDD: 350GB(100GB'den fazlası boş)

RAM'lerin yuvasını değiştirmiştim onlarla alakalı olabilir midir acaba RAM okuyamazsa falan olur mu böyle.

RAM'leri konrtol ettim. Artık PC hiç açılmıyor, tuşuna basıyorum kasa aktif oluyor 2 sn sonra duruyor sonra tekrar aciliyor. Sonra tekrar duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle biliyorum RAM'ler okuyamıyınca çalışırken mesela cıkartırsan ekran gider hiçbir şey gelmez ama logo falan geliyorsa bilemem ve o ekran kartı bende de var Allah yardımcın olsun ama sana tavsiyem bir uzmana götür bilgeseyrcıya.

4. Nesil i3 olduğuna göre dahili grafik birimi var sistemde, ekran kartınızı çıkarıp bir de öyle açar mısınız sistemi?

Kanka overclock yaptığın içindir büyük bir ihtimal ekran gitiyse bir daha açılmaz ve o yazılar gelir sürekli evet yapman gerekn kasadan ekran kartını çıkar ve işlemci yani anakarta bağla görüntü kablosunu ve PC'yi aç ve AMD dırıver ı sil kanka Max GPU saati Max 700 olur bellek saati ise 533 bende over clock yaptım AMD HD 8350'ye ve değerlerim böyle ve inşallah işlemcinin grafik kartı vardır kendinin varsa görüntü gelir anakarta bağladığın zaman yoksa gelmez haberin olsun ekran kartını cıkarmayı unnutma.

Kanka overclock yaptığın içindir büyük bir ihtimal ekran gitiyse bir daha açılmaz ve o yazılar gelir sürekli evet yapman gerekn kasadan ekran kartını çıkar ve işlemci yani anakarta bağla görüntü kablosunu ve PC'yi aç ve AMD dırıver ı sil kanka Max GPU saati Max 700 olur bellek saati ise 533 bende over clock yaptım AMD HD 8350'ye ve değerlerim böyle ve inşallah işlemcinin grafik kartı vardır kendinin varsa görüntü gelir anakarta bağladığın zaman yoksa gelmez haberin olsun ekran kartını cıkarmayı unnutma.

Ya benim o kadar bilgim yok pcyle nasıl cıkaracagimi bilmiyorum bir tane mandalı var onu açıyorum ama gelmiyor şu an ağlamak üzereyim 😞😓😩

Sorun şu ki şu an PC açılmıyor acma tuşuna basıyorum üretici logosunun olduğu kısma geliyor ve donuyor ilk mesajda sayığım ekranlar dönmeye başlıyor overclock u ilk yaptığımda biraz fazla yaomıştım degerleri ekranda çıkan garip şekillerin aynısı çıktı ama oyun oynamadım oynamayı geç daha PC açılmadı PC bir açılsa o overclock uygulamasını sileceğim.

Bu duruma cidden üzüldüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoya bir bak ve izle ekran kartını sökme olayı cok zor değildir emin ol söktükten sonra yapman gerekenler cok basit görüntü kablosunu monitöre ve ekran kartına bağladığın kabloyu anankart orada bir tane daha aynısından olacak ekran kart değil bak oda bir tane daha görüntü girişi olur artık hangi girişi kulanıyorsan oraya tak ve çalıştır ve sil sorun cozuldu... (İşlemcinin ekran kartı vardır umarım kendisinin)

Yeni konular

Geri
Yukarı