HD 8500M sistemde ekran kartı arızası

OzanAkbal

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar yaklaşık 7 senedir Lenovo G50-70 laptop kullanıyorum içinde Intel i3-4010u işlemci, 4 GB RAM ve AMD HD 8500M ekran kartı var. son 1 senedir sürekli olarak ekran kartı çalışmayı durdurdu ve başarı ile bu durumdan kurtuldu arızası veriyor. İlk başlarda sadece ekran kartının driverını açmaya çalışırken oluyordu zaten driver kasa kasa açılıyordu. Sonra canlı ders uygulamalarında bu arızayı vermeye başladı hocalar kamera açıp ekran paylaşınca hiçbirini göremiyordum donuyordu. Şimdi de Discord açılmıyor sürekli olarak yazdığım arızayı veriyor ve Discord çalışmayı durduruyor. Mesela YouTube'dan video izliyorum bir anda donmaya başlıyor ve sonrasında videolar açılmıyor bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor. Zaten eski bir bilgisayar olduğu için her oyunu da kaldırmıyor. LoL'de ara ara FPS düşmesi yiyorum. Bunun bir çözümü var mıdır?

Hocam, mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar yükleyip deneyin. Aynı şekilde yine 7 sürücüsünü deneyin.

Ekran Görüntüsü (87).png

Sürücü güncel diyor. Ne yapacağımızı şaşırdım.

Hocam, benden bu kadar. Başka fikrim yok.

Hocam, benden bu kadar. Başka fikrim yok.

İlginiz için çok teşekkür ederim. En iyisi bırakayım gittiği yere kadar gitsin. Bu yıl içerisinde sağlam bir sistem toplamayı düşünüyorum. Sistemi topladıktan sonra bunu bizimkilere bırakacağım. Zaten ekran kartı sadece benim uygulamalarımda arıza veriyor. Bizimkiler Facebook'ta gezdiği için bir şey olmaz herhalde :D tekrardan ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. İyi geceler.

Yeni konular

Geri
Yukarı