HD 8500M sistemde ekran kartı arızası

OzanAkbal

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar yaklaşık 7 senedir Lenovo G50-70 laptop kullanıyorum içinde Intel i3-4010u işlemci, 4 GB RAM ve AMD HD 8500M ekran kartı var. son 1 senedir sürekli olarak ekran kartı çalışmayı durdurdu ve başarı ile bu durumdan kurtuldu arızası veriyor. İlk başlarda sadece ekran kartının driverını açmaya çalışırken oluyordu zaten driver kasa kasa açılıyordu. Sonra canlı ders uygulamalarında bu arızayı vermeye başladı hocalar kamera açıp ekran paylaşınca hiçbirini göremiyordum donuyordu. Şimdi de Discord açılmıyor sürekli olarak yazdığım arızayı veriyor ve Discord çalışmayı durduruyor. Mesela YouTube'dan video izliyorum bir anda donmaya başlıyor ve sonrasında videolar açılmıyor bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor. Zaten eski bir bilgisayar olduğu için her oyunu da kaldırmıyor. LoL'de ara ara FPS düşmesi yiyorum. Bunun bir çözümü var mıdır?

Bu kart için de deneyebilirsiniz.

Evet hocam. Bu şekilde tanımıyorsa dediğiniz gibi arıza olabilir.

Evet hocam. Bu şekilde tanımıyorsa dediğiniz gibi arıza olabilir.

Şimdi bendeki sıkıntı ekran kartının sürücüyü tanımaması mıdır? Sürücüyü açabiliyorum orada oyunlar çıkıyor hatta ayarlamada yapabiliyorum ama sürücüyü açarken de o arıza ile karşılaşıyorum. Sonuç ne olursa olsun açılıyor ama sürücü.

Hocam, tam olarak bilmiyorum. Ekran kartı kaynaklı da olabilir. İşletim sistemi 8.1 mi?

Hocam, bir yöntem daha var. 8.1 olarak güncel sürücü yok. Windows 7 sürücüsünü çalıştırabilirsiniz. Bu yolu izleyip deneyin.

Hocam, bir yöntem daha var. 8.1 olarak güncel sürücü yok. Windows 7 sürücüsünü çalıştırabilirsiniz. Bu yolu izleyip deneyin.

Şimdi ben bu işlemi yapsam bilgisayarı bozmaz değil mi :D

Yok hocam. Daha ne kadar bozulacak. 😆

Yok hocam. Daha ne kadar bozulacak. 😆
Attığınız linkteki adımları teker teker yaptım. Radeon Adrenalinin son sürümünü indirdim. Fakat aygıt yöneticisinde orda yazan gibi bir şey çıkmıyor. Adrenalinin klasörünü seçip ileri dediğimde zaten son sürüm sürücü yüklü diyor. Galiba bu olayı AMD düzeltmiş. Yanlış şeyi indirdim diyeceğim ama adam en son sürüm indirin yazmış bende doğal olarak en son sürüm adrenalin indirdim. Zaten indirirken özellikle win7 için buradan indirin diye bir şeyde yazmıyor. Buradan indirdim https://www.amd.com/en/support

Yeni konular

Geri
Yukarı