HD 8730M ekran kartı sürücüsü güncellenmiyor

furkan05541

Hectopat
Daha fazla  
@Recep Baltaş abi oyunlarda kasma yapıyordu her oyunda nerdeyse geçişlerde sorun olabilir diye düşündüm ekran kartlarını güncellemek istedim ama hiçbiri kurulmuyor failed diyor yada kurulamadı diyor. Bilgisayarımın markası dell 5521. Dell'in sitesinden programla arattırıp indirdim ayrıca driver kuran programlarıda denedim ama güncellenmiyor bir türlü. Çift ekran kartı var intel hd grapichs 4000 ve amd radeon 8730m. Hep intel kullanıyor, grafikleri falan hepsini yapılandırdığım halde yüksek performans falan hiçbir fayda etmiyor. Abi yardımcı olursan çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer oyunu harici ekran kartında çalıştıramıyor iseniz bu resim işinize yarabilir.
İşletim sisteminizi ayrıntılı yazarsanız ekran kartınıza ait en güncel sürümün driver linkini verebilirim.

Adsız.png

Önce bilgisayarında kurulu olan amd yazılımını kaldır. Daha sonra Amd'nin sitesinden hd8000m serisi olanı seçip indirin, kurun. Oyunlardaki kasma olayını ise arkadaşın dediği gibi yapın.

İntel core i5 3337U CPU 1.80 GHz güncellediğim halde öyle bir seçenek çıkmıyor bende.

İlk olarak vical'ın dediğini yapman lazım. İntel ve Nvidia seçip kaldır ne varsa denetim masasından da kaldır. Sonra güncel İntel ekran kartı sürücünü İntel sitesinden indirip sonra Nvidia olanı kuracaksın.

Yalnız arkadaşın GPU'su AMD NVIDIA değil. Kardeşim "Oğuzhan Karadayı"nın dediğini yap. Sorun çözülecektir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı