Çözüldü HD Graphics 4000 OC yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Affansen

Hectopat
Makaleler
1
Dün termal macun değiştirdim ve sıcaklık 86 dereceyi geçmiyor. Ben de HD Graphichs 4000 kartıma OC yapmak istiyorum. ETS 2'de 5-10 FPS daha alsam kardır.
Şöyle bir görsel buldum:

1614327473464.png

Overclock edebilir miyim?

Çözüm
Tamam o zaman, başka yöntemlere bakayım.

Evet dizüstü.

İşlemci 2 gün önce sabit 103 dereceydi, 105 derecede kapanıyordu. Sorun olmadı kapanma açısından. 1-2 defa kapandı. :D

Yanma ihtimali derken?

Isınma olacaktır muhtemelen ama yanar mı bilmem.

Yani riskli mi?

Bu arada işlemcim 3.1 GHZ çalışıyor, o zaman %100 yük altında çalışırken 86 derece.
Hocam araştırmadan yaparsanız yanabilir, laptop ise ısı artacak ve 5FPS için değmez.
Evet, baya riskli.
İlla OC yapacağım diyorsan bunu kullan.

Performans artmayacaksa hiç bulaşmayayım baştan. Kartımın yanmasını istemem. :D
Yine de teşekkürler.
ETS için Linux'a geçebilirsin. Düşük ihtimal de de olsa performansın artabilir. Dual boot yapıp deneyebilirsin.
Dual Boot denenebilir ama şu an pek mümkün değil.
1614331685672.png

Benim sorunum GPU kısmından. E-gpu olaylarına baktım, anakartım whitelist koymuş. Bios modlanma olayı falan oluyormuş ama yine risk var.

ETS2 HD2000 ile Low 1024x768 30FPS almıştım, hocam sizde 4000 var oyun kasıyor mu?
Çözünürlüğü 1024x768 daha çok düşürürseniz FPS artar.(Ben 800x600 alıştığımdan benim için sıkıntı yaratmıyor.)
Ekranım 1600X900 olduğu için öyle kullanıyorum, orta ayarlarda ve sadece tek fark HDR açık. 14-18 FPS arası değişiyor. Çözünürlük düşürdüm 720P'ye, yine aynı FPS. Geforce Now beta kodum var zaten. Ondan oynarım bir süre. :D

Ama Promods olmadığı için tadı çıkmıyor onda. :(

Ekranım 1600X900 olduğu için öyle kullanıyorum, orta ayarlarda ve sadece tek fark HDR açık. 14-18 FPS arası değişiyor. Çözünürlük düşürdüm 720P'ye, yine aynı FPS. Geforce Now beta kodum var zaten. Ondan oynarım bir süre. :D

Ama Promods olmadığı için tadı çıkmıyor onda. :(
Hocam orta ayarlar yerine Low alsanız 720p çözünürlükte oynarsınız.
Hocam burada seçim yapabilirsiniz,
1024x768- çözünürlük orta grafikler(Akıcı olur mu bilmem.)
Düşük grafikler 720p yada 1024x768 akıcı bir deneyim.

Hocam orta ayarlar yerine Low alsanız 720p çözünürlükte oynarsınız.
Hocam burada seçim yapabilirsiniz,
1024x768- çözünürlük orta grafikler(Akıcı olur mu bilmem.)
Düşük grafikler 720p yada 1024x768 akıcı bir deneyim.
18-20 FPS olsun yeter. Başka bir şeye gerek yok. Yani tatmin edici grafik ile. Geforce Now Türkiye sunucuları açılınca herkese Avrupa sunucusu rahatlar, ben de oraya girerim. Ping'im az zaten.

E-Gpu olabilir mi benim bilgisayarımda?

18-20 FPS olsun yeter. Başka bir şeye gerek yok. Yani tatmin edici grafik ile. Geforce Now Türkiye sunucuları açılınca herkese Avrupa sunucusu rahatlar, ben de oraya girerim. Ping'im az zaten.

E-Gpu olabilir mi benim bilgisayarımda?
E-GPU ne yazık ki anlamıyorum.
Hocam geforce now ile oynamanız daha iyi olur.
Ben R7240 alıp kurtulacağım umarım sizde kurtulursunuz.

Son bir sorum var. E-GPU ile ilgilenen bir moderatör vardı. İsmini hatırlayamadım. Tanıyor musunuz?
Hayır, tanımayorum.
Hocam ama konu açarsınız size yardım ederler.
İntel hd graphics FPS artırma rehberi yapacağım siz oradakileri isterseniz denersiniz.(FPS 5 falan artabilir ama en azından zarar gelmez.)

Yeni konular

Geri
Yukarı