HD Grapichs 4400 İşlemci Performansını Düşürür mü?

Shelbyx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün R7 370 ekran kartım bozuldu, chipseti bozulmuş. Kartın garantisi de olmadığı için yaptıramadım.

Onboard ekran kartıyla bilgisayarı kullanmaya başladım ama video vs. izlerken sanki işlemci CPU'nun ekran kartım olduğundakine göre daha fazla CPU arttığını gördüm ya da psikolojim bozuldu. Onboard ekran kartı ile işlemci performansının bir alakası var mıdır? İşlemci performansını düşürür mü?
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ilk sorunun cevabı, kısmen evet.

iGPU kullanıldığında işlemci daha fazla ısınacaktır. Daha fazla ısınan işlemcinin de daha kısa sürede frekans düşürmesi söz konusu olabilir, eğer soğutması yetersiz ise.

Asıl soruna gelince: HD 4400 donanımsal video oynatmayı destekliyor, Quick Sync teknolojisi mevcut. Öte yandan bunu kullanabilmek için KLMCP kurarken DXVA2'yi devreye sokman gerek.

Ha video çözümleme performansı R7 370 kadar olur mu? Kesinlikle hayır. Yine de MPC-HC'de video oynatılırken donanımsal hızlandırma olduğundan emin ol. Yoksa iş yükü işlemciye biniyordur.

Bu konuya bakınız:

K-Lite Codec Pack GPU ayarları

Öncelikle ilk sorunun cevabı, kısmen evet.

iGPU kullanıldığında işlemci daha fazla ısınacaktır. Daha fazla ısınan işlemcinin de daha kısa sürede frekans düşürmesi söz konusu olabilir, eğer soğutması yetersiz ise.

Asıl soruna gelince: HD 4400 donanımsal video oynatmayı destekliyor, Quick Sync teknolojisi mevcut. Öte yandan bunu kullanabilmek için KLMCP kurarken DXVA2'yi devreye sokman gerek.

Ha video çözümleme performansı R7 370 kadar olur mu? Kesinlikle hayır. Yine de MPC-HC'de video oynatılırken donanımsal hızlandırma olduğundan emin ol. Yoksa iş yükü işlemciye biniyordur.

Bu konuya bakınız:

K-Lite Codec Pack GPU ayarları

Cevabınız için teşekkürler, KLMCP nedir? Daha önce böyle bir şey kurduğumu hatırlamıyorum. Şu an bunu kursam işlemciyi hafifletir mi? Teşekkürler. ( Not: İzlediğim videoları youtube, twitch'dan izliyorum. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı