HD Tune benchmark sonuçları nasıl?

HeavyKnight

Kilopat
Daha fazla  
Test yaptım durum nasıl?
20'ye düşmesi hoş değil gibi. Acaba oyundaki akıcılığım bu yüzden mi gidiyor?

ssdd.png

Benim HDD en son böyle olduktan aylar sonra hakkın rahmetine kavuştu ama kasma sorunu falan monitör ya da elektrik tesisatından dolayı olabilir.
Elektrik tesisatından nasıl olabiliyor açıklar mısınız ?
Ben bunu bu şekilde belki 1 yılı aşkındır kullanıyorum(kullanıyormuşum) .

Test yaptığım bu disk M2 SSD. Droplarımın bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Bir de CrystalDiskMark ile hızını test edip CrystalDiskInfo'dan da sağlık durumuna bakar mısın? Eldeki kaynakların tümünden bakmakta fayda var tek yazılımla alınan sonuç her zaman güvenilir olmayabilir.

Bir de CrystalDiskMark ile hızını test edip CrystalDiskInfo'dan da sağlık durumuna bakar mısın? Eldeki kaynakların tümünden bakmakta fayda var tek yazılımla alınan sonuç her zaman güvenilir olmayabilir.
Testi doğru yapıp yapmadığımdan emin değilim direk başlattım. Sonuçları yorumlar mısınız ?

Dosya Ekleri

• ssd2.png
    ssd2.png
    22,2 KB · Görüntüleme: 42
Sıkıntı yok program direk bas çalıştır zaten. Bir de SSD'nin tam modelini söyler misiniz fabrika verileri ile sizin aldığınız hız tutuyor mu bakalım.

Nedense tam modeline dair bir bilgi bulamadım. Şu CrystalDiskInfo bilgisi var eğer işimize yararsa : İlk resim . Ayrıca böyle dalgalanma normal mi gerçekten ? Tekrardan ssd testi yaptım sonuç bu : İkinci resim

Aynı dalgalanma hard diskimde olmuyor : Üçüncü resim.

Dosya Ekleri

• HDDBenchMark.png
    HDDBenchMark.png
    15,4 KB · Görüntüleme: 45
  • crystaldisk1.png
    crystaldisk1.png
    46,5 KB · Görüntüleme: 36
  • M2SSDBenchMark.png
    M2SSDBenchMark.png
    14,7 KB · Görüntüleme: 47
Ayrıca böyle dalgalanma normal mi gerçekten ?
Bu konu hakkında bilgim yok yanlış yorum yapmayayım daha bilgili birisini etiketliyorum müsaitse bilgilendirir hocam. Ancak Netac markasının resmi web sitesindeki tüm SSD'lere baktım ve sizin aldığınız hızlara sahip bir SSD göremedim (eğer gözümden kaçmadıysa).

@Sir Benjamin

Okuma yazma grafiğinde düşüşler ve SSD'ye erişim süresinin zamanla arttığını görüyorum, quick scan tiki kapalı şekilde error scan taraması da yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı