HD Tune değerleri nasıl ?

alp bağcı

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ekran Alıntısı.PNG
Resimdeki değerler 7 senelik eski bilgisayarımın harddiski. İmzadaki sistemde Windows'un kurulu olduğu harddisk. Sizce bu harddisk performans düşüşü yapar mı ?

Bence yeterince performans düşüşü yaşamış. Bana sorarsanız en az 60 GB bir SSD alın. Ona Windowsu kurun. Yedeklerinizi de HDD'ye alırsınız. Eski sistemime öyle yapmıştım.

SSD lere nasıl Secure erase yapılıp ilk gün ki haline getiriliyorsa, harddisklere de Low Level Format atılıp ilk gün ki haline getiriliyor.
Low Level Format tool ile işlemi gerçekleştirebilirsin.

Çöpe atmanı tavsiye etmem, bir bileşen eskidiyse onu çöpe atmak tembellerin işidir, bileşeni tamir etmeye uğraşmak ise bir Technopat'ın.

NOT: Healt e tıkla, healt status: ok yazıyorsa harddiskin de fiziksel bir problem yok demektir.

Son düzenleme:
Yeni bir harddisk alıp işletim sistemini ona kurmanı öneririm çünkü yeni alacağın HDD'nin veri erişim hızı bundan daha hızlı olacaktır. O yüzden sistem daha hızlı açılacak verilere daha çabuk erişebileceksin. En iyi seçenekse SSD alıp kullanman bu HDD'yi yedekleme için kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı