HD Tune Pro değerleri analizi

Eren Arslan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Harddiskim son zamanlarda daha çok sesli çalışmaya başladı ve artık oyun, program vs açarken takılmalar meydana gelmeye başladı. Geçen sene çok mavi ekran yediğim için değişecektim ama bilgisayarcım sıkıntı onda değil demişti, harddiskten PSU'ya giden kabloyu değişmiş ve sorun düzelmişti. Şu an testte sadece 2 tane kırmızı çıktı. Ama bu neden olur anlayamadım.
Anlayan biri harddiskimi değerlendirebilir mi? Bu hataları düzeltmenin ve iyileştirmenin bir yolu var mıdır?
SSD'ye geçmeyi düşünüyorum aslında ama kesin diskimden dolayı mı yapıyor bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• hddtune_diskmonitor.PNG
    hddtune_diskmonitor.PNG
    37,8 KB · Görüntüleme: 41
  • hddtune_errorscan.PNG
    hddtune_errorscan.PNG
    32,1 KB · Görüntüleme: 38
  • hddtune_extraTests.PNG
    hddtune_extraTests.PNG
    40,3 KB · Görüntüleme: 37
  • hddtune_filebenchmark.PNG
    hddtune_filebenchmark.PNG
    39,9 KB · Görüntüleme: 40
  • hddtune_health.PNG
    hddtune_health.PNG
    44,1 KB · Görüntüleme: 32
  • hddtune_info.PNG
    hddtune_info.PNG
    43 KB · Görüntüleme: 30
  • hddtune_RandomAccess.PNG
    hddtune_RandomAccess.PNG
    42 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Siz diski kendi haline bırakırsanız, düzeltmeye uğraşmazsanız sorun kendiliğinden düzelebilir. Ama bu genelde çok uzun sürer. Bence siz yeni bir disk alın.

Genelde bilgisayarı kullanmadığımda boşta bekler, sanırım ondan dolayı da kırmızılarda azalma olmuş önceki zamanlara göre ama sarı yazan uyarı ve iki tane error kısmını çözemedim. Yani harddiskten mi yapıyor bu takılmaları, değişince düzelir mi acaba? Veya iyileştirme programı var mı önereceğiniz?

ama sarı yazan uyarı ve iki tane error kısmını çözemedim.
Sarı uyarı diskte bozuk olabilecek 2 tane sektör olduğunu söylüyor. Bu sektörler error scande gözükürler.
Yani harddiskten mi yapıyor bu takılmaları
Evet.
değişince düzelir mi acaba?
Düzelebilir.
Veya iyileştirme programı var mı önereceğiniz?
Var ama disk böyle sektörleri kendisi hallediyor. Sizde birçoğunu zaten halletmiş.
HDD Regenerator programını kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Sarı uyarı diskte bozuk olabilecek 2 tane sektör olduğunu söylüyor. Bu sektörler error scande gözükürler.

Evet.

Düzelebilir.

Var ama disk böyle sektörleri kendisi hallediyor. Sizde birçoğunu zaten halletmiş.

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Akşam eve geçince önerdiğiniz programı deneyeceğim, olmadı artık yeni bir disk alırım.
Programı denedikten sonra sonucu da buraya atarım.

Şu an taramaya başladı, umarım işe yarar. Bu sıcaklık değeri vs. normal midir hocam?
Şu an taramaya başladı, umarım işe yarar. Bu sıcaklık değeri vs. normal midir hocam?

Böyle bir şey çıktı şimdi.

Dosya Ekleri

• hdd.PNG
    hdd.PNG
    27,5 KB · Görüntüleme: 24
  • hdd2.PNG
    hdd2.PNG
    20,8 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 1613677480013.png
    1613677480013.png