HD Tune Samsung SSD 870 EVO taraması sarı renk ne anlama geliyor?

Squirtlex0

Hectopat
Samsung SSD 870 EVO kullanıyorum yeni aldığım HDD için HD Tune programını kullanırken SSD'ye de baktım sonuç bu şekilde. Bir sorun oluşturur mu?
Quick scan yaptım herhangi bir hata vermedi.

SSD HD Tune Health sonucu.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1 kere bulmuş zaten, çok önemli değil. Ok sonucunu vermiş sonuçta. Siz quick scan olmadan test yapın.

Yaklaşık 3 saat sonra tekrar bir göz attım ve tam tarama yaptım sonuçlar şu şekilde
Eki Görüntüle 1421327
SSD HD Tune Scan.png

Bu sefer kendi uygulaması olan Samsung Magician indirdim. Quick scan yaptım sorun bulmadı. Ardından Extented Smart Self-Test yaptım. "Defects have been detected from the device" yazısı geldi.

Screenshot_3.png

Dosya Ekleri

• SSD HD Tune Health 2.png
    SSD HD Tune Health 2.png
    40,8 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    68 KB · Görüntüleme: 35
Diskte 17 tane blok bozulmuş ve yenileri ile değiştirilmiş. 3000 saat çalışmışken hiç iyi değil bence garantiye gönderin.

Diskte 17 tane blok bozulmuş ve yenileri ile değiştirilmiş. 3000 saat çalışmışken hiç iyi değil bence garantiye gönderin.
Bozulmaların kısa bir süre içinde absürt şekilde artmasına ne sebep olmuş olabilir ?
2 Tarama arasında oyun oynamak harici sadece yeni aldığım HDD ye 30-40 GB arası dosya aktarımı yaptım.

EDİT: konuya cevap vermemden 4 saat geçmiş ve Uncorrectable Error Count değeri ile ECC Error Rate değeri 3255'e çıkmış (üstteki fotoğrafta 27)

Son düzenleme:
Bozulmaların kısa bir süre içinde absürt şekilde artmasına ne sebep olmuş olabilir ?
Bunu bilemem ama şanssızlık ve kalitesiz ürün gelmesi olabilir.

EDİT: konuya cevap vermemden 4 saat geçmiş ve Uncorrectable Error Count değeri ile ECC Error Rate değeri 3255'e çıkmış (üstteki fotoğrafta 27)
Verileriniz için iyi değerler değil. Disk yavaştan bozuluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı