HD Tune "Spin Up Time" uyarısı nedir?

FiReeAnGeL

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar,
HDD'min aşırı fazla zayıfladığını aşırı yavaşladığını düşündüm ve HD Tune'dan bir test yapmaya karar verdim. Fakat testte bir sorun çıktı. Spin up time failed adlı. Bu sorunu araştırdım fakat tam çözümünü yazan bir yer bulamadım. Bu sorunun çözümü var mıdır? Sorunun ekran görüntüleri aşağıda ve bugün içerisinde bilgisayar bir kez açıldı ama aç kapa yapıldığında açılmadı 30 dk sonra tekrar denediğimde açıldı.
Teşekkürler.

1647450981867.png

1647451501977.png

Diskin dönme süresi normalden uzun sürmüş ama bir sonrakinde normal değerine ulaşmış. Bu yüzden HD tune'de kırmızı ama HDD Sentinel sorun yok diyor.
Diskin güç kablosunda veya güç kaynağında bir sorun olabilir ya da eski olduğu içindir.

Diskin dönme süresi normalden uzun sürmüş ama bir sonrakinde normal değerine ulaşmış. Bu yüzden HD Tune'de kırmızı ama HDD Sentinel sorun yok diyor.
Diskin güç kablosunda veya güç kaynağında bir sorun olabilir ya da eski olduğu içindir.

Güç kaynağı daha 2 3 yıllıktı o yüzden ilk diskin güç kablosunu çıkardım kuru bezle sildim 15 senenin tozu gitti 🙂 şu an her şey normal çalışıyor teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı