HD4350 Oyun Performansı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
İşlemci AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+ işlemci, RAM 1024 MB, Ekran Kartı ATI Radeon X1600'dü geçen değiştirdik HD4350 aldık. Aslında benim tek istediğim MW2'yi düzgün oynayabilmekti çünkü bazı haritalarda siyah siyah kareler çıkıyordu. Sonra aldığımız yerde bize HD4350 verdiler. Tabi ben araştırma yapmamıştım HD4700 ve benzeri ekran kartlarını bilmiyordum. Neyse ben şimdi neleri geliştirerek oyunlarda iyi bir kalite elde edebilirim.MW2’yi Low ayarlarda kasmadan ancak oynayabiliyorum ve internette araştırma yapınca 130 lirayı boşa attığımı düşünerek canımı sıkıyorum. Şimdi ne yapmalıyım sizce? Neleri geliştirmeliyim?

Sevgili Anıl, bundan birkaç sayı önce ben ekran kartında belleğin önemli olmadığını belirtmiştim. Yine aynı sayıda ekran kartı sınıflandırması yapmış ve sağdan ikinci rakama bakmanız gerektiğini belirtmiştim. Hatta özellikle kullanıcıları yanıltmada kullanılan ekran kartlarını belirtmiştim ve bu kartlardan biri de HD 4350 idi. Açık konuşmak gerekirse yeni aldığınız ekran kartının eskisinden performans olarak hiçbir farkı yok. Bu ekran kartıyla bırakın Modern Warfare 2 oynamayı, Super Mario Bros bile oynayabilirseniz yatın kalkın dua edin. Bu konuda merak ettiğim bir başka konu ise kullanıcıların neden ürün satın almadan önce danışmamaları. Evet, 130 liranızı çöpe attınız. İşin Daha da vahim yanı ise HD 4350 konusunda da kandırılmış olmanız. O kartın 1 GB veriyi işleyebilmesi imkânsız. Ama sizleri kandırmak için HD 4350 gibi zayıf bir karta 1 GB bellek konulmuş. Ufak bir araştırma ile kartın orijinalinin 256 MB olduğunu ve aslında 60 TL’ye satıldığını bulabilirsiniz. Ayrıca bu kartın pasif soğutmalı olması, daha önce de belirttiğim bu kartların HTPC’ler için yapılmış olduğu sözümü perçinliyor. Peki, şimdi ne yapmalısınız? Bu ekran kartını aldığınız bakkala iade eder misiniz bilmiyorum ama bu kartı değiştirmeniz gerek. Bu karta 130 TL harcadığınız için ben size yine 130 TL’ye satılan ama bu karttan yaklaşık üç kat daha hızlı olan HD 4670 önereceğim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı