HD7670M ve Intel HD Graphics Sürücüsü

Chronotide

Hectopat
Yaklaşık 6-7 ay önce aldım bilgisayarımı, Packard Bell Easy Note LS-44 HR olması lazım modelinin. HD7670M nasıldır dedik, iyidir dediler aldık o zamanlar.

Aldığım sıralarda sadece LoL oynadığım için ekran kartının problemli olduğunu farketmemiştim, sonradan Steam'le tanışmam vb derken AAA oyunlarlada tanıştık, ve gördük ki HD7670M resmen problemin dibiymiş.

Laptop'umda Intel HD Graphics Family adı altında bir başka kart daha var, sanırım sürekli bu kullanılıyor, oyunlarda değişiyor. Fakat problem şu gibi görünüyor, bu zımbırtı oyunlardada değişmiyor.

Bi ara BIOS'ta oynama yaparak hangi ekran kartının sürekli kullanılcağını seçebilceğimi öğrendim, bunu yaptım bir süre sorunsuz takıldım fakat sonradan bilgisayar iyice gitti. Sürekli mavi ekran almalar başladı, bi formatla o dönemleri geçirdik. Bilgisayarcı format sırasında BIOS'u da eski haline getirdi sanırım.

Şuan problemim şu ki, ya oyun sırasında bilgisayarım HD7670M ekran kartına geçmiyor, yada kartımın güncel olmaması. Ha bu da ayrı bir mesele, AMD'nin otomatik algılayıcısı, driver bulan siteler vb. hiçbiri driver'ıma ait güncel sürücüyü bulamadı. Yada hep güncel olduğu söylendi. Fakat değil, aldığımdan beri yüklemedim sürücü ben.

Buda kendi programının verdiği hata ;

3929inciu1410791.png

Artık bıktım istediğim oyunları kasmadan oynayamamaktan. En düşükte akıcı oynayabilsem hiç problem deilde, youtube'da high'da vb oynayabilenleri görünce deliriyor insan.

Bilgisayarın tam özellikleri ;

• Intel Cote i5 - 2450M
  • AMD Radeon HD7670M , 2GB VRAM
  • 750gB HDD
  • 8GB DDR3 Memory

Windows derecelendirmeside 5.7

İDM indir, tarayıcı eziyetlerine katlanma. İDM kullanıp 5 Mbps internet ile ekran kartı sürücüsünü genelde 10 dakikada indiriyorum.

Internet hızım 1 mbit, yavaş olmasının sebebi bu ne yazıkki. %60 şuan.

- - - Güncellendi - - -

Recep Abi, yarınki matematik notumu düşürdüğün için teşekkürler. ;D Büyük oranda düzeldi, low'da çok kasarken şuan oynanabilir derecede. Yinede hafif kasmalar oluyor, diğer oyunlarda dener denemez sonuçları yazacağım buraya.

Günler sonra gelen cevap ;

Ne yazıkki birçok farklı oyunda denemelerimden sonra sonuç halen aynı. Performans artışı yaşadığım tek oyun Crysis 3 olurken Far Cry 3 - Tomb Raider - ArmA 2 DayZ ve normal - Sniper Elite Nazi Zombie Army oyunları üzerinde deneyişlerim sonuçsuz kaldı. En düşük ayarlarda slayt gösterisi olmaktan öteye gidemiyorum.

Şu da varki, Dishonored'ı en ufak problem olmadan bitirdim..

Ayrıca büyük ihtimal sorun oyunların Intel kartı kullanması. Örneğin Tomb Raider'ı açarken başta gelen Launcher'da kendi ekran kartım yok, sadece Intel var.

CCC'den sadece mevcut uygulamaların güç performansındamı, yüksek performanstamı çalıştırılcağı ayarı var. Dediğim gibi, hangi ekran kartının sürekli kullanılcağını ayarlamak için BIOS'la ilgili birkaç değişiklik yapmak gerekiyordu, bunu yaptıktan birkaç gün sonrada bilgisayarda aşırı mavi ekran problemi almaya başladım.

İndiriyorum sürücüyü. Sonucu paylaşacağım.

- - - Güncellendi - - -

Oyunlardaki kasma gitti gibi. Low'da Black Ops 2 MP, Sniper Elite NZA ve Tomb Raider SP denedim. Herhangi bir kasma yok, fakat TR'nin multisinde kasmalar oldu. Oyuna girişte Intel ekran kartı seçiliydi.
6630incis1473211.png

Bu sorunuda çözersek tamam sanırım. Tekrardan teşekkürler Recep abi. ^^

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı