HD7770 termal macun değişimi sonrası görüntü gelmemesi

Critness

Megapat
Makaleler
4
Yer
Osmaniye/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarı eve getirdim. Görüntü veriyordu. İyi güzel deyip kapattım. Aldığımdan beri hiç macununu değiştirmemiştim. Değiştirdin macununu. Sonrasında görüntü vermemeye başladı. Kablo takılı değil çıkıyor ekrana. Macunu silip tekrar taktım değişen yok. Ne yapabilirim?
MSI HD 7770
Asus P5K SE
6 GB DDR2 800 MHz RAM
Xeon E5430

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıyorum bilgisayarı. 1 tur fan atıyor. Ekranda “kablo takılı değil” yazısı çıkıyor. Belki ben macunu taşırmış olabilir miyim ? Macun taşmış ise ne yapabilirim ?

Macunu taşırma senaryosu başlı başına facia zaten. Ancak sana tavsiyem ekran kartını tam olarak doğru toparladın mı, girişlerin tamamen doğru oturduğuna emin olmalısın. Anakart üzerinde de herhangi bir değişiklik yaptın mı? Sistemi tamamen temizleyip ekran kartını da tekrar tekrar kontrol edip takıp çalıştırmayı dene.

Dostum baska ekran karti fani takip denedinmi peki ?
Sadece kablosunu bagla fanin oturup oturmamasi onemli degil. O yazi kalkicakmi ona bakalim

Macunu taşırma senaryosu başlı başına facia zaten. Ancak sana tavsiyem ekran kartını tam olarak doğru toparladın mı, girişlerin tamamen doğru oturduğuna emin olmalısın. Anakart üzerinde de herhangi bir değişiklik yaptın mı? Sistemi tamamen temizleyip ekran kartını da tekrar tekrar kontrol edip takıp çalıştırmayı dene.
Tam toparladım, tam oturdu. Yerine de tam oturdu. Tekrar deniyorum şuan.
Dostum baska ekran karti fani takip denedinmi peki ?
Sadece kablosunu bagla fanin oturup oturmamasi onemli degil. O yazi kalkicakmi ona bakalim
Başka ekran kartı fanım yok. Ayrıca son 2 cümlenizi biraz daha açıklar mısınız anlayamadım ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı