HD7850 FIFA14 ekran titreme sorunu

Matador01

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim Amd Fx 6300 işlemci, 1GB HD7850 ekran kartı, 8 GB Ram'den ibaret. Fifa 14'de full hd çözünürlükte maç başlıyor, 2-3 dakika sonra ekran titremeye başlıyor rahatsız edici bir şekilde. Driver son sürümü yükledim düzelmedi, eski yükledim yine düzelmedi grafik ayarlarıyla da oynadım olmadı yinede, Wait For Vsync ayarından da olmadı. Nasıl düzelir acaba?
Bu arada oyunum orijinaldir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Titreme derken ekran sallanma sorunu gibi mi, yoksa başka türlü mü?
Yama kullanıyor musunuz?
Videoya alma şansınız var mı?

Ekranda böyle geçişlerde ufak takılma yapıyor videoda anlaşılacağını sanmıyorum garip bir sorun maçın başlarında olmuyor 2-3 dakika sonra başlıyor.

Ekranda böyle geçişlerde ufak takılma yapıyor videoda anlaşılacağını sanmıyorum garip bir sorun maçın başlarında olmuyor 2-3 dakika sonra başlıyor.

Dediğim gibi yama kullanıyor musunuz? STSL, Türkçe yama vs. Çünkü ben Plus Team STSL kullanıyorum ve 30-40. dakikadan sonra FPS sabit olmasına rağmen anlık takılmalar meydana geliyor.

Ayarları bu şekilde yapıp da dener misin? Çözünürlüğü tabii kendi monitörünün maksimum değerine göre yap.

zW2beKv.png

Ayarlar aynen bende de böyle. Şu an başka ayarlarda denedim, her ayarda aynı şekilde takılıyor.

Bir de şimdi çok ilginç bir şey farkettim, oyunu Window Mode'a alınca bir sorun olmuyor. Tam ekran yapınca tekrar başlıyor.

Aynı sorun bende var hatta takılmalar başlayınca oyunu alta al tekrar gir düzeliyor sonra tekrar başlıyor.Bunun çözümü nedir ya pencere modunda oynamak iyi olmuyor. Matador01 eğer sorunu çözersen banada anlatırsan sevinirim.

Valla bende bir türlü çözemedim. Burdanda bilen çıkmadı. Artık format atacağım. Virüs programımın bitmesini bekliyorum. Belki ondan sonra düzelir.

Kaç kere format attım hatırlamıyorum. Format ile alakası yok ama yapabirsen ekran kartı sürücüsünü tamamen kaldır. Revo gibi bir programla sonra tekrar yükle driver ı belki öyle çözülür.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı