HD7850 Nasıldır? Satmalı mıyım?

• Konuyu başlatan OceanWave
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 1B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O

OceanWave

Ziyaretçi
2014 Mart ayından beri kullanıyorum çok memnunum fakat şu Dx12 ve Mantle için şüpheliyim. Sorularımı tek tek yanıtlarsanız çok makbule geçer şimdiden teşekkürler.

• Kaç yıl daha götürür kart 1080p görüntüde? (Low'a düşmeyecek şekilde.)
  • Satıp R7 265 veya Gtx750 Ti yada R9 270 almalı mıyım? (Alacak olursam kartı satıp para eklemem lazım değer mi sizce?)
  • Ayrıca sistemim nasıl? Kendimi gidip i3 eski nesil alıp kazık yemiş gibi hissediyorum. Herkes ekran kartına eski dediği için.
  • Sistem sizde olsa siz ne yapardınız?
@Recep Baltaş HD7850 ile ilgili yorumunuzu çok merak ediyorum. İlla ki elinizden geçmiştir kart. Performansını görmüşsünüzdür. Ayrıca soruları da yanıtlarsanız çok süper olur. :) Lütfen tek kelime ile değilde detaylı açıklarsanız sistemi ve kartı çok mutlu olurum. Açıklamazsanız da canınız sağ olsun.

• Fx6300
  • ASUS HD7850 2 GB 256 BIT V2
  • Asus M5A97 LE R2.0
  • CORSAİR 200R
  • Gskıll 4 gb 1600 mhz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben senin kartının revize olanını yani r7 265 kullanıyorum.Gayet memnunum . 1080p çözünürlükte hightan aşağıya inmiyo . Çok güçlü bi kart mantle desteğini bilmem ama değiştirmeni tavsiye etmem hele de örnek gösterdiğin bu kartlarla.

O kartın bence en az bir yılı daha var.
Eğer değiştirmek istersen R9 270X ve üstü modelleri tercih etmelisin.

Kartın gayet iyi. Memnunsan kullanmaya devam et. Eğer bazı oyunlar sadece Directx 12 isterse o zaman yeni kart alabilirsin. Hem daha Directx 12 tam çıkmadı. Çıkana kadar dediğin kartların fiyatı düşecek ve şimdi alırsan pişman olursun. Yani kartın gayet iyi kartın yetersiz kaldığında değiştirebilirsin ;) Belki GTX 960 çıkar onu alırsın ;)

Dx12 destek var sanırım ama tam değil. Şuan monitörüm 1080p değil. Monitör alacağım ay sonunda. Bu yüzden korkularım var 1080p açısından.

HD 7850 1080p sorun çıkartmayacaktır. GTX 750Ti ile neredeyse aynı. Videoya bakın:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes karta eski diyor. Ben bu kartı bu yıl Mart ayında aldım. Enayi gibi hissediyorum kendimi. :D

1 ay önce sıfır aldığım kartı satmamı mı söylüyorsun? Çok aşırı sistem istemeyen bir oyunu ultrada açmadığını görmeden değiştirmem.

Bakın arkadaşlar, bu ekran kartı GTX750 Tİ ile denk bir kart. Hatta bazı oyunlarda geçmiş. Yani bazen 750 Tİ, bazen 7850 geçmiş. İkisi de tamamen denk güç olarak. Yeni kart alacak birine, GTX750 Tİ öneririz. Neden mi? Yeni mimari, daha az güç tüketimi vs. Ama bu kartın hala gayet gideri var. Değişiklik hissetmeniz için, en aşağıya R9 285 alman gerekiyor. Bu da gereksiz zaten. İlerde GTX960 çıkar, onu alırsın. Sistemin de fena değil ayrıca. 1080P'de ultra aşağısında kaldırmayağı çok az oyun var. 4 GB daha RAM takviyesi yapabilirsen mesela. Faydasını görürsün. Ama şu anda kesinlikle bu kartı değiştirme.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı