HDD alırken nelere dikkat edilmelidir?

Onur Talha

Decapat
Merhaba. Sistemimde 120 GB SSD var ve artık dayanamıyorum deli oldum alan olmamasından. Yeni bir HDD almaya karar verdim. Aşırı büyük bir alan olmasınada gerek yok 250 GB HDD işimi görür diye düşünüyorum. Sanırsam 7200 RPM 3.5' HDD'ler kasalara takılıyordu. Yanlışım varsa düzeltin . Bir de marka olarak ne önerirsiniz? Aşağıdaki iyi midir?

Merhaba. Sistemimde 120 GB SSD var ve artık dayanamıyorum deli oldum alan olmamasından. Yeni bir HDD almaya karar verdim. Aşırı büyük bir alan olmasınada gerek yok 250 GB HDD işimi görür diye düşünüyorum. Sanırsam 7200 RPM 3.5' HDD'ler kasalara takılıyordu. Yanlışım varsa düzeltin. Bir de marka olarak ne önerirsiniz? Aşağıdaki iyi midir?

HDD alırken markası, RPM hızı, ön belleği büyük önem taşır. Bilmiyorum bütçeniz kaç ama o HDD almak yerine bunu almak daha mantıklı olur ve evet 3.5' HDD'ler kasalara takılıyor.

Merhaba. Sistemimde 120 GB SSD var ve artık dayanamıyorum deli oldum alan olmamasından. Yeni bir HDD almaya karar verdim. Aşırı büyük bir alan olmasınada gerek yok 250 GB HDD işimi görür diye düşünüyorum. Sanırsam 7200 RPM 3.5' HDD'ler kasalara takılıyordu. Yanlışım varsa düzeltin . Bir de marka olarak ne önerirsiniz? Aşağıdaki iyi midir?

Samsung ssdlere bakabilirsin gayet kaliteli

HDD alırken markası, RPM hızı, ön belleği büyük önem taşır. Bilmiyorum bütçeniz kaç ama o HDD almak yerine bunu almak daha mantıklı olur ve evet 3.5' HDD'ler kasalara takılıyor.

500 watt PSU'ya sahibim. Bunun bir önemi var mı? Gücü yetmez falan: Dd. GTX 1050 Ti çift fan. Ryzen 5 1600 AF. Önemi yoksa sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Samsung SSD'lere bakabilirsin gayet kaliteli.

Tamamdır onlarada bakarım teşekkürler.

500 watt PSU'ya sahibim. Bunun bir önemi var mı? Gücü yetmez falan: Dd. GTX 1050 Ti çift fan. Ryzen 5 1600 AF. Önemi yoksa sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Yok hocam hiçbir problem olmaz. HDD'nin tüketeceği maksimum 15W.

Tamamdır onlarada bakarım teşekkürler.
Ekran kartiniz max. 100w enerji ceker bir hdd 7-1w5 arasi guc ceker psu durumundan bir sıkıntıniz yok.

Bu arada benim attığım HDD ile sizinkinin tek farkı birinin 250 birinin 500 GB olması değil mi?

Yok sizinki 8 MB önbellek var benim 16MB bir de biri 250 biri 500.

Geri
Yukarı