HDD Caddy ile takılan HDD görünmüyor

Oguzhansimsekkk

Decapat
Selamlar arkadaşlar bilğiniz gibi laptoplarda DVD sürücüsü yerine ikinci bir depolama aygıtı takabiliyoruz. Ben de bunu değerlendirip bir aparatla eski HDD mi DVD yerine yeni aldığım SSD'yi de direkt anakarta bağlıyorum. Fakat DVD girişinde olan harddisk bilgisayarda görünmüyor. Sorun olarak bu görünmekte bütün alternatifler dışında ben bir de bilgisayarda DVD sürücüsü takılı olarak biligsayarı açıyorum ve açıkken DVD sürücüsünü çıkarıp yerine HDD takıyorum o zaman okuyor. Fakat yeniden başlattığımda görünmüyor. Sorun neden kaynaklı olabilir bir yardımcı olun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD caddyler üniversal değil, netten aldıysan iade edip başka bir ürün ile dene. Alacağın ürünün ücretsiz kargolu olması yararına olur.
Birebir aynı sorunu yaşadığımı da ekleyeyim.
Hocam şimdi sorun universal olup olmamasından kaynaklı dedin ve biraz daha merakım arttı. Gittim hdd caddy i söktüm ve içinde 2 tane anahtar var. Kapakları kapalıyken çok da net görünmeyen bu iki anahtarları tam tersine çeviriyorsunuz. Tekrar takıp yeniden başlattığınızda sorun çözülmüş oluyor. Bu sorunu yaşama ihtimali olan arkadaşlar içinde konuyu nasıl üste çıkarırız bilmiyorum ama bayağı yararlı olacağını düşündüm. Yani tekrar maddi olarak birşeyler satın almalarına gerek yok .:))

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı