HDD Caddy ile takılan HDD gözükmüyor

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
HDD Caddy ile HDD'yi CD ROM yerine takıyorum. SSD'yi HDD yerine takıyorum. BIOS'da SSD gözüküyor ama HDD gözükmüyor. Switch olayı varmış bu HDD Caddy'de. Tüm Switch'leri denedim hepsinde aynı sonucu aldım. Daha sonra test etmek için SSD'yi Caddy ile CD ROM yerine taktım gene görmedi. Sorun nerede anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi HDD Caddy? Link atar mısınız?
Kafayı yicem saatlerdir uğraşıyorum denemediğim yol kalmadı.
@Siyah Martı belki sen yardımcı olabilirsin.
HDD Caddy'yi iade ettim adamlar kontrol etmiş kendilerinde çalışmış. Paramı iade aldım ama anlamadığım şey neden bende çalışmadı? Konu hala aktif yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Kafayı yicem saatlerdir uğraşıyorum denemediğim yol kalmadı.
@Siyah Martı belki sen yardımcı olabilirsin.
HDD Caddy'yi iade ettim adamlar kontrol etmiş kendilerinde çalışmış. Paramı iade aldım ama anlamadığım şey neden bende çalışmadı? Konu hala aktif yardımlarınızı bekliyorum.

Ben de birkaç gün önce lenovo b50-70 model laptopım için Concord Notebook 9.5mm Cdrom Yerine Hdd/ssd Takma Aparatı Caddy C856 P209S2782 | Trendyol linkindeki ürünü aldım, yani çalışıyor mu çalışmıyor mu anlamıyorum, bi takıyorum biosta görünüyor disk yönetiminde görünmüyor, bi takıyorum pc görüyor sonra yeniden başlatıyorum pcyi tekrar görmemeye başlıyor, bios güncelledim, switch değiştirdim yine de beceremedim, bunların uyumluluk sorunu mu var bilmiyorum, bazı sitelerde her marka model pc için farklı caddyler mevcut, yine de bilemiyorum 29.95€ diyordu o da, en kalitelisi frisby midir, fiyatı önemli değil yeter ki sorun çıkmadan kullanabileyim, sorununu halleden arkadaş varsa lütfen bana ulaşsın, şimdiden teşekkürler.

Ben sorunumu çözdüm. Benim anakartta ODD Kart diyye geçen bi parça bozulmuş o yüzden olmuyormuş.
1587757098244.png

HDD Caddy ile HDD'yi CD ROM yerine takıyorum. SSD'yi HDD yerine takıyorum. BIOS'da SSD gözüküyor ama HDD gözükmüyor. Switch olayı varmış bu HDD Caddy'de. Tüm Switch'leri denedim hepsinde aynı sonucu aldım. Daha sonra test etmek için SSD'yi Caddy ile CD ROM yerine taktım gene görmedi. Sorun nerede anlamadım.
Legacy açman gerek yoksa çalışmaz biostan boot seçeneğinde

Geri
Yukarı